8 let, 5 mesecev

tenis

Petek, 21. 8. 2015, 21.41

Roger Federer še naprej blesti, Đoković znova klical zdravniško pomoč

Na turnirju serije masters v Cincinnatiju sta znana oba finalna para. Roger Federer igra kot prerojen, v finalu ga tokrat čaka Đoković. V ženskem finalu bosta igrali Serena Williams in Simona Halep.

Kot prva sta se v polfinalu pomerila Novak Đoković in Aleksandr Dolgopolov. Prvi igralec sveta je tudi v tem dvoboju igral po vzorcu toplo-hladno, med dvobojem pa je imel tudi nekaj težav z bolečinami v trebuhu in celo zahteval zdravniško pomoč.

Kljub vsem težavam je Noletu po treh nizih le uspelo izvleči zmago. Srbski zvezdnik je v najpomembnejših trenutkih igral najbolje. Na koncu drugega niza je bil že povsem na robu poraza, potem ko je Dolgopolov v podaljšani igri vodil s 5:4 in imel na voljo dva servisa. Đokoviću je uspelo skoraj nemogoče, ko je dobil naslednje tri točke in izenačil na 1:1 v nizih. V tretjem, odločilnem nizu je Ukrajinec padel v svoji igri in Beograjčan je na koncu zasluženo zmagal. Roger Federer turnir nadaljuje v svojem slogu. Tudi proti Andyju Murrayju je prikazal vrhunski tenis. Igral je agresivno, natančno, zelo dobro pa mu je služil tudi začetni udarec. Prvi niz je dobil z izidom 6:4, medtem ko je bil drugi niz precej bolj napet. Ta se je končal šele po podaljšani igri. Več zbranosti je pokazal Švicar in se zasluženo veselil svojega sedmega finala v Cincinnatiju.

V ženskem finalu se bosta udarili Američanka in Romunka

Teniška poslastica nas čaka tudi v ženskem finalu, ko se bosta med seboj udarili prva igralka sveta Serena Williams in tretja s svetovne lestvice Simona Halep. 33-letna Američanka je v polfinalu po uri in pol odpravila Ukrajinko Jelino Svitolino. Halepova pa je z igrišča odpihnila Jeleno Janković. Srbska igralka proti Romunki praktično ni imela nobene možnosti. Dvoboj se je končal z izidom 6:1, 6:2.