Po Nadalu 19-letnik premagal še Đokovića, zdaj bo še bolj samozavesten

3

Alcaraz | Carlos Alcaraz še sam ni mogel verjeti, da je premagal še Novaka Đokovića. | Foto Reuters

Carlos Alcaraz še sam ni mogel verjeti, da je premagal še Novaka Đokovića.

Španec Carlos Alcaraz je prvi finalist peščenega turnirja serije 1000 v Madridu. Potem ko je v četrtfinalu premagal 13-kratnega zmagovalca Rolanda Garrosa, rojaka Rafaela Nadala, je vzel skalp še prvemu igralcu na svetu, Srbu Novaku Đokoviću. Njegov nasprotnik v finalu bo Aleksander Zverev. V ženski konkurenci je turnir dobila Tunizijka Ons Jabeur.

Alcaraz | Foto: Reuters Foto: Reuters Devetnajstletni Carlos Alcaraz je po treh urah in 38 minutah zmagal s 6:7 (5), 7:5 in 7:6 (5).

Za Alcaraza je bila to sedemindvajseta zmaga v 2022. Letos je izgubil le tri dvoboje in osvojil tri turnirje: v Riu de Janeiru, Miamiju in Barceloni. Lani je bil najboljši tudi v Umagu. V štirih finalih ATP ima stoodstotni izkupiček.

Zdaj bo še bolj samozavesten. | Foto: Reuters Zdaj bo še bolj samozavesten. Foto: Reuters

Zdaj ve, da lahko premaguje tudi najboljše

Dvoboj je trajal kar tri ure in 35 minut, na koncu pa so zmagovalca določile malenkosti. S tem se je strinjal tudi Alcaraz. "Ne vem, kje je bila razlika. Bil je zelo tesno. On (Novak Đoković op. p.) je imel možnost, da mi vzame servis na koncu drugega niza, tudi v prvem nizu je bilo tesno v podaljšani igri. Če sem iskren, ne vem, kje je bila razlika," je uvodoma na novinarski konferenci povedal mladi teniški zvezdnik, ki se bo s prihodnjim tednom na svetovni lestvici povzpel na 6. mesto.

Po dveh neverjetnih skalpih (v dveh dneh je premagal Rafaela Nadala in Novaka Đokovića op. p.) priznava, da je tudi vse bolj samozavesten. "Za nedeljski finale mi to daje veliko samozavesti. Vem, da sem igral zelo dobro in v nadaljevanju sezone mislim, da lahko igram proti najboljšim igralcem na svetu. Lahko jih tudi premagam, kar mi daje dodatne samozavesti."

V drugem moškem polfinalu sta loparje prekrižala Nemec Aleksander Zverev in Grk Stefanos Cicipas. Zmagal je prvi in se bo v finalu pomeril proti 19-letni senzaciji.

Ženski turnir v Madridu dobila Tunizijka

Tunizijka Ons Jabeur je zmagovalka teniškega turnirja WTA v Madridu. V finalu je premagala Američanko Jessica Pegula s 7:5, 0:6 in 6:2. Za Tunizijko (27 let), trenutno 10. igralko na lestvici WTA, je to največja zmaga v karieri in drugi osvojeni turnir WTA. Edinega doslej je osvojila lani v Birminghamu.

Na turnirjih WTA 1000 je bila Jabeurjeva doslej najboljša lani v Indian Wellsu, kjer se je prebila do polfinala. Letos na pesku ni v slabi formi, saj se je v Charlestonu prebila do finala, v Stuttgartu pa do četrtfinala.