Serena Williams ponižala Šarapovo, Tamara Zidanšek se je poslovila

2

Tamara Zidanšek | Tamara Zidanšek je že končala nastope na OP ZDA. | Foto Gulliver/Getty Images

Tamara Zidanšek je že končala nastope na OP ZDA.

Slovenski teniški igralki Tamari Zidanšek se ni uspelo prebiti v drugi krog zadnjega letošnjega turnirja za veliki slam, Odprtega prvenstva ZDA. Na igriščih Flushing Meadows je bila prvi dan turnirja s 6:4, 4:6 in 6:1 od Zidanškove boljša Hrvatica Petra Martić. V prvem krogu sta igrali tudi Serena Williams in Marija Šarapova. Prepričljivo boljša je bila Američanka.

Novak Đoković
Sportal Roger Federer se ni najbolj izkazal, Đoković brez težav

Enaindvajsetletna Konjičanka, trenutno 66. igralka sveta, je proti šest let starejši in 44 mest višje uvrščeni Hrvatici izgubila po malenkost več kot dveh urah igre. Po dobrem odporu v prvih dveh nizih je v odločilnem nizu povsem popustila.

Igralki sta si razdelili prva dva niza. V prvem sta bili rezultatsko izenačeni vse do devete igre, ko je Martićevi uspel prvi od dveh zaporednih odvzemov servisa Zidanškovi.

Odvzem za 5:4 je nato 22. nosilka turnirja potrdila na svoj začetni udarec in dobila niz, drugi niz pa začela s še enim odvzemom servisa. Ta sicer na koncu ni bil odločilen, saj je Zidanškovi pri zaostanku s 3:4 na začetni udarec nasprotnice uspelo izenačenje. Pri vodstvu s 5:4 pa je Slovenka z drugim zaporednim odvzemom servisa dvoboj izenačila v nizih.

A v odločilnem nizu Zidanškova nato ni več našla pravih rešitev. Martićeva se bo tako v naslednjem krogu pomerila z Romunko Ano Bogdan.

Serena Williams | Foto: Gulliver/Getty Images Foto: Gulliver/Getty Images

Serena Williams Šarapovi oddala le dve igri

Mnogi so čakali na dvoboj dveh velikih nasprotnic Serene Williams in Marije Šarapove, videli pa so enosmerni promet. Serena Williams je dolgonogo Rusinjo premagala z izidom 6:1, 6:1 in za zmago potrebovala pičlih 59 minut. To je bil za igralki že 22. medsebojni dvoboj, za Sereno pa je bila to že 20. zmaga nad Šarapovo.