Sobota, 3. 6. 2017, 17.55

OP Francije, ATP (7. dan)

Murray izločil velikega tekmeca, Hrvat oddal le sedem iger

Andy Murray | Foto Reuters

Prvi teniški igralec sveta in prvi nosilec odprtega prvenstva Francije, Britanec Andy Murray, se je z zmago proti Argentincu Juanu Martinu del Potru s 7:6 (8), 7:5 in 6:0 uvrstil v osmino finala Roland Garrosa. Švicar Stan Wawrinka in Hrvat Marin Čilić sta blestela in se z lahkoto prebila med 16 najboljših.

OP Francije, WTA (7. dan)

Škot Andy Murray se je uvrstil med 16 najboljših. Premagal je velikega argentinskega tekmeca, s katerim je v karieri poskrbel za nekaj nepozabnih dvobojev. Na olimpijskih igrah v Londonu sta se merila štiri, na dvoboju Davisovega pokala pet ur, tokrat pa je prvi nosilec dvignil roke v zrak in proslavljal zmago po slabih treh urah. Velik delež k zmagi brez izgubljenega niza je prispeval uvodni niz. Trajal je 84 minut, Juan Martin del Potro pa je zapravil kar štiri zaključne žogice za dobljen niz.

Murray je po dvoboju priznal, da bi v primeru izgubljenega prvega niza težko prišel do zmage. "Pričakoval sem težko tekmo, tisti, ki bi dobil prvi niz, bi dobil dodatno spodbudo. Če bi jaz izgubil ta niz, bi se verjetno težko vrnil," je priznal. Južnoameričanu so na koncu pošle moči, tako da mu je eden izmed največjih favoritov za zmago na pariškem pesku "zavezal kravato" in zmagal s 6:0. V naslednjem krogu bo igral proti Američanu Johnu Isnerju ali Rusu Karenu Hačanovu.

Wawrinka po prvem nizu "povozil" Italijana

Tretji nosilec odprtega teniškega prvenstva Francije, Stan Wawrinka, sicer zmagovalec Roland Garrosa leta 2015, se je z zmago proti Italijanu Fabiu Fogniniju uvrstil v osmino finala. Fognini je v prvem nizu dvakrat serviral za niz, a se Švicar ni dal, nato pa v nadaljevanju Italijanu prepustil le še dve igri.

Švicar Stan Wawrinka je leta 2015 osvojil OP Francije. | Foto: Reuters Švicar Stan Wawrinka je leta 2015 osvojil OP Francije. Foto: Reuters

V 3. krogu je s predstavo navdušil Hrvat Marin Čilić, ki je izkušenemu tekmecu iz Španije oddal le sedem iger. Za presenečenje je poskrbel Fernando Verdasco, ki je brez težav izločil 22. nosilca Pabla Cuevasa.