Holger Rune Carlos Alcaraz tenis OP Avstralije

Četrtek, 18. 1. 2024, 15.00

OP Avstralije, ATP (5. dan)

Alcaraz brez večjih težav, mladi Francoz presenetil

Carlos Alcaraz | Carlos Alcaraz je že v 3. krogu OP Avstralije. | Foto Guliverimage

Carlos Alcaraz je že v 3. krogu OP Avstralije.

Na teniškem OP Avstralije se nadaljujejo dvoboji drugega kroga. Na osrednje igrišče je znova stopil Carlos Alcaraz, ki je po štirih nizih premagal Lorenza Sonega. Aleksander Zverev in Casper Ruud sta se prebila naprej po petih nizih. Od Melbourna pa se poslavlja Holger Rune.

Iga Swiatek
Sportal Neverjeten preobrat Ige Swiatek

"Čeprav sem izgubil drugi niz, mislim, da sem igral dobro tekmo." | Foto: Guliverimage "Čeprav sem izgubil drugi niz, mislim, da sem igral dobro tekmo." Foto: Guliverimage

Alcaraz je bil zadovoljen s svojo igro

Kot drugi par petega dneva OP Avstralije sta na osrednje igrišče Rod Laver Arena stopila Carlos Alcaraz in Lorenzo Sonego. Španec je bil tokrat boljši po štirih nizih, dvoboj pa se je končal z izidom 6:4, 6:7 (3), 6:3, 7:6 (3). Dvoboj je trajal tri ure in pol.

"Zelo zadovoljen sem s svojo predstavo. Menim, da sva oba igrala na izjemno visoki ravni. Čeprav sem izgubil drugi niz, mislim, da sem igral dobro tekmo. Oba sva z dobrimi točkami in nekaj izjemnimi udarci pripravila pravi šov. Bila je odlična tekma," je takoj po dvoboju povedal 20-letnik, ki se do zdaj na OP Avstralije najdlje prebil do tretjega kroga.

Dvajsetletni Alcaraz, ki je odigral jubilejno, 200. tekmo na ATP touru in zabeležil 157. zmago, bo poskušal postati tretji moški v odprti eri, ki je osvojil tri turnirje za grand slam pred 21. letom, za Bjornom Borgom in Matsom Wilanderjem. Ima tudi priložnost, da zamenja Novaka Đokovića na prvem mestu računalniške lestvice ATP. V tretjem krogu se bo pomeril z zmagovalcem dvoboja med indijskim kvalifikantom Sunmitom Nagalom in kitajskim povabljencem Shangom Junchengom.

Aleksander Zverev | Foto: Guliverimage Aleksander Zverev Foto: Guliverimage "Večino časa nisem vedel, kaj naj naredim"

Aleksander Zverev se je v drugem krogu OP Avstralije komaj izognil porazu. Po petih nizih in zelo napetem dvoboju je komaj premagal Slovaka Lukasa Kleina, ki se je na turnir prebil skozi kvalifikacije. Nemec je na koncu slavil z izidom 7:5, 3:6, 4:6, 7:6 (5), 7:6 (10:7), dvoboj pa je trajal štiri ure in pol.

"Igral je neverjetno. Vsako žogico je udarjal, kolikor je mogel. Večino časa nisem vedel, kaj naj naredim. Po pravici povedano, danes si je verjetno bolj zaslužil zmago kot jaz. Ampak v tenisu je včasih tako. Seveda, vesel sem, da sem napredoval, vendar pa njegova uvrstitev na lestvici ne odraža tega, kako trenutno igra," je o 163. igralcu sveta povedal Zverev.

Zverev ima težave v zasebnem življenju. Zaradi domnevnega nasilja nad svojo partnerko se je še enkrat znašel pod plazom kritik. To je za Nemca že druga obtožba zaradi nasilja.

Le nekaj minut pred zmago Zvereva je tudi Casper Ruud "preživel" napet obračun proti domačinu Maxu Purcellu. Dvoboj se je zavlekel v peti niz in podaljšano igro. Enajsti nosilec je slavil z izidom s 6:3, 6:7(5), 6:3, 3:6, 7:6 (10:7).

Arthur Cazaux | Foto: Guliverimage Arthur Cazaux Foto: Guliverimage

Mladi Danec je pomahal v slovo, od njega je bil boljši povabljenec

Danski teniški igralec Holger Rune je presenetljivo izpadel v drugem krogu odprtega prvenstva Avstralije, kjer je bil osmi nosilec. Dvajsetletnika je s 7:6 6:4, 4:6 in 6:3 premagal 122. igralec sveta Francoz Arthur Cazaux, ki so ga na turnir povabili.

Rune je bil v Melbournu brez podpore svojega trenerja Borisa Beckerja, trikratni zmagovalec Wimbledona prvi turnir za grand slam v sezoni spremlja kot strokovni komentator na Eurosportu iz Münchna. Namesto njega je za Danca skrbel Severin Lüthi.

Tommy Paul (ZDA/14) - Jack Draper (VBr) 6:2, 3:6, 6:3, 7:5;
Miomir Kecmanović (Srb) - Jan-Lennard Struff (Nem/24) 6:4, 1:6, 7:6 (5), 1:6, 7:6 (9);
Shang Juncheng (Kit) - Sumit Nagal (Ind) 2:6, 6:3, 7:5, 6:4;
Carlos Alcaraz (Špa/2) - Lorenzo Sonego (Ita) 6:4, 6:7 (3), 6:3, 7:6 (3).
Arthur Cazaux (Fra) - Holger Rune (Dan/8) 7:6 (4), 6:4, 4:6, 6:3;
Ugo Humbert (Fra/21) - Zhang Zhizhen (Kit) 6:2, 5:7, 6:1, 7:6 (3);
Grigor Dimitrov (Bol/13) - Thanasi Kokkinakis (Avs) 6:3, 6:2, 4:6, 6:4;
Felix Auger-Aliassime (Kan/27) - Hugo Grenier (Fra) 6:1, 3:6, 6:1, 6:2;
Hubert Hurkacz (Pol/9) - Jakub Menšik (Češ) 6:7 (9), 6:1, 5:7, 6:1, 6:3;
Danil Medvedjev (Rus/3) - Emil Ruusuvuori (Fin) 3:6, 6:7 (1), 6:4, 7:6 (1), 6:0.