8 let, 5 mesecev

Roger Federer Novak Đoković

Nedelja, 22. 3. 2015, 5.47

Novak Đoković si je priboril 50. turnirsko zmago

V finalu Indian Wellsa sta se pomerila Novak Đoković in Roger Federer. Na koncu je zasluženo slavil srbski zvezdnik, ki je še četrtič zmagal na tem prestižnem turnirju.

Ljubitelji tenisa so lahko v finalu videli izjemen tenis. Na koncu je po dobrih dveh urah in treh nizih zmagal Novak Đoković, ki je tako osvojil svojo 50. turnirsko zmago na turnirjih serije ATP. Na turnirjih serije masters pa je bila to njegova 21. zmaga. Osrednje igrišče v Indian Wellsu, ki sprejme prek 16 tisoč gledalcev, je bil napolnjen do zadnjega kotička. "Mislim, da sem si zaslužil zmago, saj sem se zanjo res boril. Sem na vrhuncu kariere. Poskušal bom narediti vse, da ostanem, kjer sem, in osvojim čim več naslovov," je po dvoboju povedal Đoković.

Začetek prvega niza je bil izenačen, saj sta oba igralca dobila igre na svoj servis. V šesti igri je prvi udaril Đoković, potem ko mu je uspel prvi "break" in je povedel s 4:2. Nole je izkoristili šele četrto žogico, da je Federerju odvzel servis. V naslednji igri je zlahka potrdil svoj "break" in povedel s 5:2. Tega vodstva pozneje ni zapravil in uvodni niz zasluženo dobil s 6:3. Novak je za zmago v prvem nizu potreboval 37 minut, srbski zvezdnik pa je naredil le šest neizsiljenih napak.

V drugem nizu je Đoković Švicarju odvzel servis že v tretji igri. Ko je bilo videti, da je Federer že v izgubljenem položaju, se je vrnil v osmi igri, ko je z odvzemom servisa izenačil na 4:4. Roger je izkoristil drugo "break" žogico, Nole pa je v tisti igri naredil do takrat svojo prvo dvojno napako. Dve zaporedni dvojni napaki pa sta bili za Srba usodni tudi v podaljšani igri drugega niza, ki jo je s 7:5 dobil Federer in izenačil na 1:1 v nizih.

Tretji, odločilni niz, je znova bolje začel Beograjčan, ki je povedel z 2:0. A veselje Srba ni trajalo dolgo, saj mu je 33-letni Federer že v naslednji igri odvzel servis in znižal izid na 2:1. Za Đokovića so bile v tej igri znova usodne dvojne napake. Vodilnemu igralcu na lestvici ATP sta v nadaljevanju uspela še dva "breaka". Na se je koncu zasluženo veselil svoje četrte lovorike v Indian Wellsu, s tem pa se je izenačil z Rogerjem Federerjem.