Alexander Zverev Daniil Medvedev ATP

Nedelja, 8. 11. 2020, 18.29

ATP masters v Parizu (finale)

Medvedev osvojil pariški masters

Daniil Medvedev | Daniil Medvedev je v finalu pariškega turnirja ugnal nemškega tekmeca z ruskimi koreninami. | Foto Reuters

Rus Daniil Medvedjev je zmagovalec teniškega turnirja serije masters 1000 v Parizu. V finalu je premagal Nemca Alexandra Zvereva s 5:7, 6:4 in 6:1.

Rafael Nadal
Sportal Zloglasni Zverev v Parizu izločil velikega Nadala

Za 24-letnega Daniila Medvedjeva je to osmi naslov ATP v karieri in tretji na turnirjih najvišjega razreda za grand slam. Masters 1000 v Šanghaju je bil njegov zadnji osvojeni turnir lani oktobra, zanimivo, v finalu je premagal prav Alexandra Zvereva.

Tokrat ga je nadigral z delnim izidom 9:1 v zaključku dvoboja. Odločilni tretji niz je dobil s 6:1. Medvedjev se bo v ponedeljek na novi razpredelnici ATP povzpel na četrto mesto.

Alexander Zverev je v zadnjem nizu proti zmagovalcu pariškega turnirja osvojil le eno igro. | Foto: Reuters Alexander Zverev je v zadnjem nizu proti zmagovalcu pariškega turnirja osvojil le eno igro. Foto: Reuters

Za Zvereva, ki ostaja pri trinajstih turnirskih zmagah, je bil to prvi poraz po dvanajstih zaporednih uspehih oziroma dveh osvojenih turnirjih v Kölnu.