13.04

Caroline Wozniacki Polona Hercog

Ponedeljek, 6. 6. 2011, 13.04

Li Na že četrta igralka sveta

Danka Caroline Wozniacki tudi po letošnjem drugem turnirju za veliki slam ostaja na prvem mestu teniške lestvice WTA. Na četrto mesto se je povzpela zmagovalka Roland Garrosa Kitajka Li Na.

Prvi igralki sveta sledita Belgijka Kim Clijsters in Rusinja Vera Zvonarjova. Premik navzgor je uspel Rusinji Mariji Šarapovi, ki je po novem šesta. Li Na, ki je v finalu odprtega prvenstva Francije gladko premagala branilko naslova Italijanko Francesco Schiavone in postala prva Kitajka z naslovom na turnirjih za grand slam med posameznicami, je napredovala tik za najboljšo trojico. Dve mesti pa je izgubila Schiavonejeva, ki je letos pokleknila v finalu.

Najboljša slovenska igralka Polona Hercog je nazadovala za dve mesti in je 59. Maša Zec-Peškirič, ki je v nedeljo v finalu turnirja ITF v Mariboru izgubila proti mlajši rojakinji Nastji Kolar, je na 195. mestu lestvice WTA. Sledijo ji Andreja Klepač na 264., Tadeja Majerič na 306., Petra Rampre na 320., Dalila Jakupovič na 397. in Kolarjeva na 437.