ATP lestvica Rafael Nadal

Ponedeljek, 22. 7. 2024, 11.33

Lestvica ATP, 22. julij

Rafael Nadal pridobil sto mest

Rafael Nadal | Rafael Nadal je napredoval za sto mest, na 161. mesto. | Foto Guliverimage

Rafael Nadal je napredoval za sto mest, na 161. mesto.

Italijan Jannik Sinner ostaja na prvem mestu na najnovejši posodobljeni svetovni teniški lestvici ATP, na drugem mestu je finalist Wimbledona Srb Novak Đoković, ki je zadržal prednost pred zmagovalcem Wimbledona Špancem Carlosom Alcarazom. Je pa kar sto mest pridobil Španec Rafael Nadal, ki je sicer v finalu turnirja v Bastadu doživel poraz.

Najboljši teniški igralec na pesku v zadnjih desetletjih Španec Nadal je izgubil finale zadnjega pripravljalnega turnirja pred olimpijskimi igrami. V Bastadu na Švedskem ga je premagal Portugalec Nuno Borges s 6:3 in 6:2.

Dvaindvajsetkratni zmagovalec grand slamov je prvič po 2015 izgubil finale na pesku. Kljub porazu pa je Majorčan, ki je zaradi odsotnosti po poškodbah izpadel iz skupine najboljših, krepko popravil uvrstitev na lestvici ATP ter se je zavihtel na 161. mesto. Prejšnji teden je bil 261.

Najvišje uvrščeni Slovenec Bor Artnak je v primerjavi s prejšnjim tednom pridobil 36 mest, s čimer se je zavihtel na 410. mesto lestvice ATP. Blaž Rola je ostal na 845. mestu. Artnak in Rola sta edina Slovenca med prvo tisočerico, za katero za 82 mest zaostaja Matic Križnik.