Sobota, 16. 6. 2018, 20.10

Teniški globus, 16. maj

Federer je v Stuttgartu spet postal številka ena

Roger Federer | Foto Guliver/Getty Images

Švicar Roger Federer je v polfinalu teniškega turnirja v Stuttgartu (665.6015 evrov nagradnega sklada) s 6:7 (2), 6:2 in 7:6 (5) premagal Avstralca Nicka Kyrgiosa ter znova postal prvi igralec svetovne lestvice. V finalu bo igral proti Kanadčanu Milošu Raoniću.

Roger Federer se bo v prvem krogu več kot dva milijona vrednega turnirja v nemškem Halleju v prvem krogu pomeril s slovenskim igralcem Aljažem Bedenetom.

Šestintridesetletni Švicar je s prvega mesta svetovne lestvice spodrinil zmagovalca odprtega prvenstva Francije, Španca Rafaela Nadala. Za to je potreboval uro in 52 minut igre proti Kyrgiosu. Le nekaj minut pozneje pa je v Le Mansu Nadal dal znak za začetek štiriindvajseturne znamenite dirke, na kateri letos nastopata tudi nekdanja svetovna prvaka v formuli ena Fernando Alonso in Jenson Button.

Federer, dvajsetkratni rekordni zmagovalec velikih slamov, bo v nedeljo igral za svoj 98. turnirski naslov proti Raoniću. Sedmi nosilec je v prvem polfinalu ugnal drugega postavljenega Lucasa Pouilleja iz Francije s 6:4 in 7:6 (3). Zabil je 19 asov na poti do finala. Pred tem je v zaključnem boju turnirja zadnjič igral maja 2017, ko ga je v Istanbulu premagal Hrvat Marin Čilić, na travnati podlagi pa je v finalu zadnjič nastopil leta 2016 v Wimbledonu, ko je tudi izgubil; boljši je bil Škot Andy Murray.

Srbkinja in Belgijka za lovoriko na Nizozemskem

Srbkinja Aleksandra Krunić, sedma nosilka, in Belgijka Kirsten Flipkens bosta igrali v finalu turnirja v nizozemskem Hertogenboschu (250.000 evrov nagradnega sklada). Krunićeva je v polfinalu ugnala prvo nosilko Coco Vandeweghe iz ZDA z 2:6, 7:6 (4) in 7:6 (1), Flipkensova pa s 7:5, 6:7 (7) in 6:4 Slovakinjo Viktorijo Kuzmovo.

Aleksandra Krunić je v polfinalu izločila prvo nosilko.  | Foto: Getty Images Aleksandra Krunić je v polfinalu izločila prvo nosilko. Foto: Getty Images

Razboršek izgubil finale Bergama

Slovenski teniški igralec Nik Razboršek je izgubil finalni dvoboj teniškega turnirja ITF v italijanskem Bergamu. V dveh nizih je 24-letnega Slovenca s 6:4 in 6:3 premagal Italijan Riccardo Bellotti.

Bartyjeva prva finalistka Nottinghama

Avstralka Ashleigh Barty, prva nosilka teniškega turnirja v Nottinghamu, je v prvem polfinalu ugnala Japonko Naomi Osako, tretjo postavljeno igralko, s 6:3 in 6:4. Svojo finalno tekmico še čaka. v drugem dvoboju je Britanka Johanna Konta dobila prvi niz proti Hrvatici Donni Vekić s 6:2, nato pa je bil dvoboj zaradi dežja prekinjen.

Francoski finale v Hertogenboschu

Francoza Jeremy Hardy in Richard Gasquet sta finalista moškega dela teniškega turnirja v Hertogenboschu na Nizozemskem z nagradnim skladom 612.000 evrov. Oba sta v polfinalu ugnala Avstralca. Chardy je bil od Matthewa Ebdena boljši s 6:4 in 7:5, Gasquet pa od Bernarda Tomića s 6:4, 6:7 (6), 6:2.