Diego Schwartzman ATP teniški globus

Nedelja, 4. 8. 2019, 8.12

Diegu Schwartzmanu turnir v Los Cabosu

Diego Schwartzman | Foto Reuters

Argentinec Diego Schwartzman je zmagovalec teniškega turnirja ATP v mehiškem Los Cabosu z nagradnim skladom 637.395 ameriških dolarjev. V finalu je s 7:6 (6) in 6:3 ugnal Američana Taylorja Fritza.

Dominic Thiem
Sportal Thiem dočakal domačo zmago, znani finalistki Washingtona

Tretjepostavljeni Argentinec je dosegel tretjo zmago v karieri, medsebojno razmerje zmag in porazov pa je s Fritzem zdaj povišal na 2:1, saj sta se igralca na uradni tekmi pomerila šele tretjič.

Fritz bo moral na drugo zmago v karieri še počakati. Edino zmago doslej je Američan dosegel letos v Eastbournu.

V finalu je bil v prvem nizu blizu uspehu tudi Fritz, ki je vodil že s 4:1, a nato v podaljšani igri niz izgubil. V drugem nizu je Američan nato zapravil dva servisa, Argentinec pa le enega ter se po uri in 40 minutah veselil zmage.