9.56

Četrtek, 1. 3. 2012, 9.56

Mina Markovič "preplezala" vse konkurente

V 46. tednu leta 2015 je najuspešnejša športnica po vašem izboru postala plezalka Mina Markovič.

Mina Markovič se je na prestol zavihtela z zmago na zadnji tekmi svetovnega pokala športnih plezalk v težavnosti.

V izboru so bili še ...

Slovenska tekačica Daneja Grandovec je v španski Valencii maratonsko razdaljo pretekla v času 2;40:23 in izpolnila normo za olimpijske igre v Riu de Janeiru prihodnje leto.

Slovenski ultrakolesar Marko Baloh je v Borrego Springsu v Kaliforniji osvojil naslov svetovnega prvaka v 24-urni vožnji na čas.

Boštjan Nachbar v španskem prvenstvu postavil rekordno znamko. Proti Unicaji je namreč dosegel 30 točk.

Slovenska judoistka Klara Apotekar je na evropskem prvenstvu mlajših članov in članic v Bratislavi v kategoriji do 78 kilogramov osvojila zlato kolajno.

Slovenska ženska reprezentanca v odbojki sede je na domačem evropskem prvenstvu v Podčetrtku osvojila tretje mesto.