1. 3. 2012,
9.56

Četrtek, 1. 3. 2012, 9.56

Anže Kopitar pred Damirjem Dugonjićem

V glasovanju za Sportalovega športnika 21. tedna letošnjega leta sta imenitno "bitko" uprizorila hokejist Anže Kopitar in evropski prvak v plavanju Damir Dugonjić. Bolj Vas je prepričal "Kopi".

Anže Kopitar navdušuje z odličnimi predstavami v ligi NHL, ki so njegovemu moštvu LA Kings pomagale do uvrstitve v veliki finale. Na Sportalovem prestolu se je Hrušičan znašel še drugič zapored.

Sicer so se v 21. tednu izkazali še: Kajakaš Nejc Žnidarčič je prepričljivo dobil drugo tekmo svetovnega pokala v sprintu v Kraljevu, na prvi pa bil drugi.

Kajakaša Lovro Leban in Rok Kuk sta v kajakaškem dvojcu na 500 metrov zasedla tretje mesto na tekmi svetovnega pokala v pprintu na mirnih vodah v Duisburgu.

Plavalec Damir Dugonjić je na EP v Debrecenu na 50 m prsno osvojil zlato odličje.

Ženska plavalna štafeta 4x200 metrov je na EP v Debrecenu osvojila bron.

Telovadec Mitja Petkovšek je v finalu na bradlji na evropskem prvenstvu v Montpellieru osvojil bronasto kolajno.

Judoistka Raša Sraka je na tekmi za veliko nagrado v Moskvi osvojila tretje mesto v kategoriji do 70 kilogramov.