4 leta, 7 mesecev

liga prvakov liga prvakov Flensburg Hamburg

Četrtek, 14. 3. 2013, 16.05

Znani četrtfinalisti LP, dostojno slovo Gorenja in Celja

Rokometaši Gorenja so izgubili povratni dvoboj osmine finale lige prvakov proti nemškemu Flensburgu. Tudi prva tekma v Velenju se je končala v korist Nemcev, ki so bili boljši za tri gole.

Gorenje je v Flensburgu držalo stik z domačini vse do konca povratnega dvoboja. Ob začetku 2. polčasa so Velenjčani celo povedli za željene tri gole, toda Flensburg je kmalu ujel priključek. V 50. minuti pri rezultatu 23:23 je nespametna poteza Klemna Cehteta stala izključitve. Najboljši mož Gorenja je namreč z dlanjo udaril nasprotnika. Gorenje je nato še imelo svoje priložnosti, v zadnjih nekaj minutah, pa so Velenjčani popustili.

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so sicer izpadli iz lige prvakov zaradi razlike devetih golov na prvi tekmi, vendar sijajno odigrali povratno in na gostovanju z 31:28 (12:13) premagali Hamburg. Potem ko so Celjani novembra senzacionalno premagali Kiel, so tokrat ukanili drugega nemškega velikana Hamburg. In to ne njegovem dvorišču. Žal zaradi poraza z 29:38 na tekmi v Zlatorogu zmaga z 31:28 (12:13) ni bila dovolj, a mladci iz knežjega mesta so dobili konkretno potrditev, da zmorejo. Borut Mačkovšek je zabil sedem golov, Luka Žvižej šest in ob tem zadel vseh pet sedemmetrovk.