26. 3. 2008,
22.22

Sreda, 26. 3. 2008, 22.22

Zaslužena zmaga Celjanov

Rokometaši Gold Cluba so v 1. krogu drugega dela MIK 1. lige (skupina od 1. do 6. mesta) na domačem igrišču izgubili s Celjem Pivovarno Laško s 26:32.

Celjani so se zaradi kadrovskih težav s "strahom" odpravili v Hrpelje, kljub temu pa so zasluženo osvojili prvi par točk v končnici. Izbranci Slavka Iveziča so v prvem delu prvega polčasa vseskozi imeli rahlo prednost, nato pa sta na sceno stopila Terzić in Kokšarov, ki si lastita največ zaslug, da sta svoje soigralce v 26. minuti popeljala do lepe zaloge petih golov (14:9).

Obrambe Torla in nekaj nasprotnih napadov so v začetku drugega polčasa botrovale, da so gostitelji znižali na 16:18. Nato pa so se znova prebudili državni prvaki in v 39. minuti znova povedli s 23:18, v 42. pa s 25:19. Nekaj upanja za gostitelje je posijalo v 47. minuti, ko je Božič zadel za 22:25, le nekaj minut kasneje pa je Ćorović znižal na 25:27. Ivezič je nemudoma zahteval minuto odmora in njegovi varovanci so v 54. minuti znova imeli štiri gole prednosti (30:26). Navkljub nekaterim domačim poskusom so izkušeni Celjani v končnici obdržali prednost.

V naslednjem krogu bo Celje Pivovarna Laško na domačem igrišču gostilo Trimo iz Trebnjega, Gold Club pa velenjsko Gorenje. Obe tekmi bosta v soboto, 5. aprila.