21.50

7 let, 12 mesecev

Četrtek, 19. 11. 2015, 21.50

Zagorsko slovo od Evrope

Rokometašice Zagorja so na drugi tekmi tretjega kroga pokala EHF izgubile z nemškim Leipzigom s 25:34 (9:17) in izpadle iz nadaljnjega tekmovanja.

Zagorjanke so končale svojo pot na mednarodni sceni, v tej sezoni pa nobene od štirih tekem v evropskem pokalu EHF niso igrale na domačem igrišču. Po zanesljivem skupnem zmagoslavju nad tekmicami s ciprske Nikozije s 93:26 so bile od slovenskih podprvakinj premočne rokometašice iz Leipziga, ki so dobile obe medsebojni tekmi v tem tednu. Izbranke Bojana Voglarja so na četrtkovi tekmi v Dessauu klonile s 17:26 (9:10), danes v Leipzigu pa s 25:34 (9:17).

Zagorjanke so porazno odprle povratno tekmo, že po pičlih osmih minutah igre so zaostajale z 1:8. K njihovi boljši igri ni pripomogla niti minuta odmora, še naprej so capljale za tekmicami iz vzhodnega dela Nemčije in polčas končale s primanjkljajem osmih golov (9:17).

V drugi polovici tekme se razmerje moči ni bistveno spremenilo. Zagorjanke so bile malenkostno bolj enakovredne gostiteljicam, v celoti pa jim niso bile kos v nobeni rokometni prvini, proti njim so doživele še drugi poraz in se poslovile od pokala EHF.

V slovenski ekipi je bila najbolj učinkovita Nataša Ljepoja s šestimi goli, Neli Irman je prispevala pet zadetkov.