17.48

Gašper Marguč Branko Tamše Veszprem liga prvakov liga prvakov

Nedelja, 15. 11. 2015, 17.48

''Zabili smo si štiri ali pet avtogolov''

Trener celjskih rokometašev, ki so v sedmem krogu lige prvakov v svojem Zlatorogu izgubili z Veszpremom s 27:30, je poudaril, da je k porazu veliko prispeval zelo slab uvod v tekmo.

Sedma tekma v ligi prvakov, šesti poraz. Izgubiti proti evropskemu podprvaku ni sramota, a v svoji dvorani bi morali Celjani drugače odpreti tekmo. Po četrt ure so zaostajali za sedem golov, po 20 minutah za osem. Madžari so imeli dotlej že vrsto (pol)protinapadov.

''Čestitke gostujočemu trenerju in Gašperju Marguču za zasluženo zmago. Slabo smo odprli tekmo, dali smo si štiri ali pet avtogolov. Tu mislim predvsem na tehnične napake. Te so bile neizsiljene, kar še posebej bode v oči. O tem se vseskozi pogovarjamo. A to je Veszprem, ki meri na vrh Evrope. Težko je loviti prednost proti takšni zasedbi. Veszprem je dobro izkoriščal izkušnje, moč, znanje pri igri dva na dva. Predvsem tu mislim na igro zunanjih igralcev z Renatom Sulićem. Bilo je dovoljeno marsikaj,'' je po tekmi dejal trener Celjanov Branko Tamše.

''V drugem polčasu smo našli rdečo nit naše igre za kar nekaj minut, povezali nekaj obramb in izpeljali nekaj polprotinapadov in protinapadov. A Veszprem je bil preprosto močnejši,'' je dodal Tamše.

S presenečenjem torej ni bilo nič. Pivovarji ostajajo na sedmem mestu lestvice v skupini A. Z Veszpremom pa se bodo na gostovanju pomerili že v soboto. Morda tudi brez Žige Mlakarja, ki v prvem polčasu dobil udarec v predel reber. Kalvarija s poškodbami se tako očitno nadaljuje.