19.12

7 let, 12 mesecev

Sobota, 2. 6. 2012, 19.12

Z dobro popotnico proti Portugalski

Z zmago nad madžarsko izbrano vrsto, ki tako kot Slovenija ni nastopila v popolni postavi, bo četa Borisa Deniča optimistično stopila v kvalifikacije za SP.

Selektor Denič zaradi klubskih obveznosti ni mogel računati na tri rokometaše (Dragan Gajič, Primož Prošt, Miha Žvižej), prav tako pa so v oslabljeni zasedbi nastopili tudi gostitelji (Putics, Mocsai, Mikler, Perez...). V prvem polčasu sta bila tako igra kot izid dokaj enakovredna in izenačena, v končnici tega dela igre pa so si Slovenci priigrali dva zadetka prednosti.

Tudi v drugem polčasu so imeli slovenski rokometaši ves čas manjšo prednost, po 45. minuti pa so si priigrali odločilno razliko. Deset minut pred koncem je bilo 24:20 za Deničevo četo, enaka razlika v korist reprezentance Slovenije pa je bila tudi pet minut pred koncem, ko je bilo 27:23.

V končnici Madžarom, ki so bili za slovensko izbrano vrsto usodni v dodatnih kvalifikacijah za nastop na svetovnem prvenstvu na Švedskem leta 2011, ni uspelo resneje ogroziti zmage gostov.