29. 11. 2007,
20.01

Četrtek, 29. 11. 2007, 20.01

Velenjčani slavili v Belorusiji

Rokometaši Gorenja so v 2. krogu evropske lige prvakov (skupina H) v gosteh pri beloruskem Meškovu iz Bresta zmagali s 36:30.

Rokometaši velenjskega Gorenja so v manj kot 48 urah odigrali že drugo tekmo v ligi prvakov. Tokrat so po sredinem debaklu v Rdeči dvorani zasluženo zmagali v Belorusiji. Zmaga in dve točki sta bili pravi obliž za slovenskega podprvaka, pomembni pa sta tudi za dvig samozavesti pred nadaljevanjem sezone.

Izbranci Ivice Obrvana so tokrat imeli vse niti v svojih rokah od prve minute dvoboja. Tako so že v šesti minuti povedli s 5:1, nato pa ves čas vodili za najmanj tri gole. Domačini, ki so igrali obrambo 6-0, se jim niso nikoli približali, saj je velenjska obramba 5-1 delovala precej bolje kot na sredini tekmi s Pick Szegedom. Precej bolj razpoloženi pa so bili tudi velenjski strelci in oba vratarja. Tako je Morten Seier v prvem polčasu zbral 13 obramb, Matevž Skok pa v nadaljevanju še 4.

Nadzorovali potek igre

Slovenski podprvaki so tudi v drugem polčasu nadzorovali potek igre. V 38. minuti so po sedemmetrovki Draga Vukovića prvič prišli do prednosti šestih golov (25:19) - v 48. je bila prednost po golu Branka Tamšeta že osem zadetkov - in se ob koncu veselili prve zmage v letošnji ligi prvakov. Pri gostih je bil strelsko najbolj razpoložen Jure Dobelšek z devetimi goli, Boštjan Kavaš jih je dal sedem ter Drago Vuković in Matjaž Mlakar po šest.

"Nismo pozabili igrati rokometa, kot so nekateri predvidevali. Dokazali smo, da znamo še vedno odlično igrati. Vesel pa sem, ker sta oba vratarja tako dobro opravila svoj del naloge in tako omogočila vsem ostalim, da smo bili boljši tako v napadu kot v obrambi," je po tekmi povedal Boštjan Kavaš.