14. 8. 2011,
21.14

Nedelja, 14. 8. 2011, 21.14

Slovenski kadeti visoko premagali Bahrajn

Moška kadetska reprezentanca Slovenije je na rokometnem SP v Argentini dosegla prvo zmago. Po remiju s Srbijo in porazu s Hrvaško je na tretji tekmi v skupini A visoko premagala Bahrajn (33:24).

Čeprav so prvi zadetek na tekmi dosegli rokometaši Bahrajna, so Slovenci že v šesti minuti vodili kar s 5:1. V trinajsti minuti je prednost moštva selektorja Tomaža Juršiča znašala že šest zadetkov (9:3), kljub visoki razliki pa slovenski kadeti niso popuščali. Štiri minute pred koncem prvega polčasa so si priigrali tudi rekorden naskok v tem delu igre - devet zadetkov (17:8).

Na začetku drugega polčasa je Bahrajnu uspelo zaostanek zmanjšati na šest golov (15:21 v 38. minuti), vendar so slovenski rokometaši znova dodali plin. Devet minut pozneje je bilo že plus enajst za Slovenijo (28:17) in zmagovalec je bil odločen. V reprezentanci Slovenije so bili strelsko najbolj razpoloženi Mario Šoštarič (11 zadetkov), Dušan Fidel (6) in Žiga Bradeško (5), vratar Rok Zaponšek pa je zbral 14 obramb.

Tomaž Juršič, selektor reprezentance Slovenije: "Na igro Bahrajna smo se odlično pripravili, saj smo z njimi v pripravljalnem obdobju odigrali dve tekmi, na katerih so nam povzročali nemalo težav. Tokrat so se fantje držali dogovora, igra nam je stekla in dober rezultat je prišel. V ponedeljek nas čaka odločilna tekma proti Švedom, na kateri bomo sami odločali o svoji usodi. Nekaj preglavic nam povzroča le poškodba Fidela, ki se je poškodoval na včerajšnji tekmi."