Thermometer Blue 0,02

liga prvakinj Krim Mercator Krim Mercator

Nedelja, 20. 2. 2022, 17.31

ROKOMETNA LIGA PRVAKINJ, 14. KROG

Krimovke z odliko opravile z odločilno tekmo in dobile tekmeca v izločilnih bojih

RK Krim Mercator : Sävehof | Krimovke so visoko ugnale Sävehof. | Foto Vid Ponikvar/Sportida

Krimovke so visoko ugnale Sävehof.

Rokometašice Krima Mercatorja so v 14., zadnjem krogu prvega dela lige prvakinj, premagale Sävehof z 32:18 (12:9) in se uvrstile v dodatne boje za četrtfinale. Tako imenovani "play-off" za preboj med osmerico bo konec marca in v začetku aprila. Krim tam čaka Ferencvaros. Če bodo Ljubljančanke uspešne, jih v četrtfinalu čaka stari znanec Kristiansand, ki jih je v skupini obakrat premagal.

Dvakratni evropski prvak Krim, ki je z okrepitvami pred sezono in napovedanimi za prihodnjo dal že pred časom vedeti, da se želi vrniti med najboljše v Evropi, si je po neprepričljivem prvem delu z zmago nad švedsko zasedbo le priigral napredovanje v končnico za četrtfinale. Izbranke Nataše Derepasko so bile dobršen del tekme boljši tekmec, tako da so se med drugim maščevale za poraz na prvi medsebojni tekmi (28:29).

To jim je v boju z neposrednim tekmecem za šesto mesto v skupini B prineslo "play-off", v katerem so za zdaj še Ferencvaros, ki bo tudi tekmec Krima, Borussia Dortmund, Brest in Bukarešta, ter boj za četrtfinale, v katerem so že Esbjerg, Rostov in Györ. Četrtfinalni boji bodo sicer konec aprila in v začetku maja, zaključni turnir četverice v Budimpešti pa bo 4. in 5. junija.

A post shared by RK Krim Mercator (@rkkrim)

Dober začetek osnova za še boljše nadaljevanje

Ljubljančanke so tekmo dobro začele in v osmi minuti prvič povedle za dva gola (5:3), ko je zadela Oceane Sercien Ugolin. Pri izidu 7:5 so imele ob igralki več priložnost za povišanje naskoka, toda zapravile so dva napada, zatem pa sta v tem slogu nadaljevali obe ekipi, tako da je strelski mrk trajal kar nekaj minut. V 21. minuti ga je prekinila Katarina Krpež-Šlezak, ki je le zadela za 8:5, tri gole prednosti pa so gostiteljice nesle tudi na glavni odmor.

V drugem polčasu so Krimovke hitro poskrbele za novo največjo prednost na tekmi, ko so povedle s 14:10 in 15:10, v 38. minuti pa je Krpež-Šlezakova zadela za 18:12 in Krim popeljala na prag napredovanja. Pozneje so domačinke še povečale prednost, ki je kmalu znašala že devet golov, v 50. minuti pa že deset golov, tako da je bil zmagovalec znan že precej pred zadnjo sireno. Največja razlika je znašala 15 zadetkov.

V domači ekipi se je ob vratarki Barbari Arenhart, ki je zbrala 14 obramb, z osmimi goli izkazala Tjaša Stanko, Krpež-Šlezakova jih je dodala šest.

Krim Mercator : Sävehof, foto: Vid Ponikvar/Sportida:
1 / 25

"Čestitala bi Sävehofu za borbeno igro, končni izid je malo visok, ampak smo se borile od prve do zanje minute v obrambi in igrale na dolge napade, kar pa nam je prineslo ta uspeh," je po tekmi dejala Derepaskova.

"Dolga pot je za nami, imele smo vzpone in padce, tudi danes ni bilo lahko, a dobro smo se pripravile, imamo pa tudi več izkušenj kot Sävehof. Sezona se za nas ni dobro začela, toda na začetku je bilo treba nekaj potrpljenja, saj nas nekaj igralk ni bilo poleti na pripravah v Ljubljani. Bilo je težko, želele bi si biti višje uvrščene, toda tu smo, napredovale smo in se bomo pripravile na naslednje izzive," pa je povedala Allison Pineau.

Pari "play-offa" za četrtfinale (prve tekme 26./27 marec, povratne 2./3. april):