29. 11. 2008,
18.19

Sobota, 29. 11. 2008, 18.19

Padla je tudi Finska

Slovenske reprezentantke so v četrti tekmi na (pred)kvalifikacijskem turnirju v Črni gori za nastop na SP z visoko razliko premagale Finsko.

Slovenske rokometašice so morale v svoji četrti tekmi na kvalifikacijskem turnirju v Črni gori pokazati vse svoje znanje, da so prišle do tretje zmage. Finke so v prvem polčasu navdušile občinstvo z zelo domiselno in atraktivno igro, kar potrjuje dejstvo, da je v rokometu vedno manj "eksotov".

Slovenke so prvič prišle v vodstvo šele v 17. minuti, nato pa sta se reprezentanci izmenjavali v vodstvu in na odmor odšli "poravnani". Selektor Primož Pori je v drugem polčasu zamenjal obrambno postavitev iz conske obrambe 5–1 v 6 – 0, kar se je izkazalo kot zadetek v polno, saj se Finke nikakor niso znašle, naše rokometašice pa so začele pridno povečevati svojo prednost vse do konca tekme.

Nina Jeriček je bila po končnem razpletu zelo zadovoljna: "Začele smo slabo, obramba ni bila dovolj agresivna. Tudi v napadu nam ni šlo kot smo si zamislili. Prelomen je bil drugi polčas, ko smo zaigrale bolj zavzeto, popravile smo igro v obrambi in s tem nam je steklo tudi v napadu. Do sedaj smo imeli težave, če smo padli v igri, sedaj pa dokazujemo, da se znamo pobrati tudi po padcu, dvigniti glave in zaigrati po naših najboljših zmožnostih. Ponosna sem, da na tem turnirju kažemo naš pravi obraz in puščamo srce na igrišču."