Thermometer Blue 1,65

1. NLB Leasing liga rokomet Marko Šibila Branko Tamše Celje Pivovarna Laško RK Gorenje Velenje

Sreda, 11. 5. 2016, 21.20

Velenjčani so po velikem preobratu remizirali s Celjem

Rokometaši Gorenja so v 5. krogu končnice 1. NLB Leasing lige pred domačimi gledalci po velikem preobratu remizirali s Celjem (26:26). Ob polčasu so domačini izgubljali že za sedem zadetkov.

Gorenje ni dobilo nobenega od srečanj s Celjem v letošnji sezoni. Ne superpokalnega, ne pokalnega, ne dveh prvenstvenih. Predzadnja tekma se je razpletla z remijem, tako pa tudi današnja.

Celje je večji del tekme imelo vse pod nadzorom, na začetku drugega polčasa so imeli celo priložnost, da povedejo za +8, na koncu pa vse skupaj ni bi bilo dovolj za zmago. Trdoživi Gorenjčani so na krilih domče publike pripravili velik preobrat in se na koncu zasluženo veselili točke, ki jih ohranja na vrhu lestvice. Pred Celjani so zadržali točko prednosti.