Sreda, 20. 12. 2017, 20.47

regionalna liga SEHA, 8. krog

Velenjčani so se znesli nad Belorusi

Matic verdinek | Foto Vid Ponikvar

Rokometaši Gorenja so v tekmi 8. kroga lige Seha visoko premagali belorusko moštvo Meškov Brest (37:28).

Velenjski rokometaši so letošnje nastope končali z zmago, peto v tem tekmovanju, s katero so se prebili na peto mesto na lestvici. Domači so bili za razred boljši tekmec od Meškova, ki je ob sedmih zmagah doživel šele četrti poraz in ki ostaja četrti. S samimi zmagami vodi Vardar.

Velenjčani so v prvem polčasu domačim navijačem pripravili poslastico, saj so ves čas prevladovali proti favoriziranim gostom. Prvo večjo prednost so si priigrali v 19. minuti, ko so povedli z 11:7, v 22. minuti je Jan Grebenc zadel za 14:9, v zadnjih sekundah polčasa, v katerem so izbranci Željka Babića igrali dobro tako v obrambi kot v napadu, pa je za 20:13 poskrbel Blaž Kleč.

Klemen Ferlin je zbral 15 obramb. | Foto: Urban Urbanc/Sportida Klemen Ferlin je zbral 15 obramb. Foto: Urban Urbanc/Sportida

Tudi prvih deset minut drugega dela je bilo "atomskih", kar zadeva gostitelje. Ti so ob slabi igri gostov ter tudi dobrih obrambah Klemna Ferlina hitro povečevali prednost in v 39. minuti vodili že za deset zadetkov, za 27:17 je zadel Matic Verdinek. Malce za njim je Alem Toskić zabil za 28:17 in s tem praktično odločil tekmo. Največja prednost je znašala 14 golov.

Pri domačih je bil z osmimi zadetki in stoodstotnim metom najboljši Verdinek, Ferlin pa je zbral 15 obramb. Pri gostih Simon Razgor dosegel zadetek.

Velenjčani bodo naslednjo tekmo v tem tekmovanju igrali 4. februarja, ko bodo v 13. krogu gostili Nexe.

Gorenje Velenje : Meškov Brest 37:28 (20:13)

Rdeča dvorana, sodnika: Načevski in Nikolov (oba Makedonija).

Gorenje: Ferlin, Zaponšek, Cehte 2, Medved, Haseljić, Ovniček 6 (1), Grebenc 3, Toskić 6, Drobež 1, Potočnik 1, Golčar 3 (2), Markotić 4, Verdinek 8, Kleč 1, Tajnik, Pejović 2.
Meškov: Pešić, Mijatović, Jaščanka, Kulak, Škurinskij 3, Nikulenkau 1, Šumak 2, Vukić 4 (2), Prodanović 3, Horak 3, Razgor 1, Igropulo 1, Selviasjuk 3 (2), Djordjić 4, Šilovič 3.
Sedemmetrovke: Gorenje 3 (3), Meškov 4 (4).
Izključitve: Gorenje 10, Meškov 2 minuti.