8. 10. 2017,
18.37

Thermometer Blue 0,30

PSG Željko Babić Branko Tamše Celje Pivovarna Laško RK Gorenje Velenje Rokometna liga prvakov

Nedelja, 8. 10. 2017, 18.37

Rokometna liga prvakov, 4. krog

Bogati Parižani ob koncu tekme strli celjski oreh

Celje Kielce | Foto Urban Urbanc/Sportida

Rokometaši Celja so v četrtem krogu lige prvakov po hrabri predstavi izgubili pri najbogatejšem rokometnem klubu na svetu, PSG (27:32). Velenjčani so svoje delo opravili že v četrtek, ko je njihov zmagoviti niz zaustavil Kaddetten Schaffhausen.

Celjani so obračun pri superzvezdniškem Parizu z bratoma Karabatić, Mikkelom Hansnom, Thierryjem Omeyerjem in drugimi začeli odlično in večji del polčasa vodili, zadnjič z 11:12, nato pa so gostitelji vzeli stvari v svoje roke in si do polčasa priigrali štiri zadetke prednosti (18:14). V drugem delu so Parižani prednost zvišali na +5 (21:16), a se je Celjanom uspelo približati najprej na zgolj dva zadetka zaostanka, nato na enega (27:26). Kot senca so do 50. minute sledili PSG, ki pa je znal zadržati prednost do konca srečanja, še več, ob koncu so ušli na najvišjo prednost petih zadetkov (32:27).

Člani PSG so na četrti tekmi skupine B elitnega dela lige prvakov vknjižili tretjo zmago. Celjani, pri katerih je bil z desetimi zadetki najbolj razpoložen Žiga Mlakar, po štirih tekmah ostajajo pri eni zmagi. Pretekli konec tedna so ugnali poljske Kielce. Rokometaše iz knežjega mesta naslednja preizkušnja v Velux EHF ligi prvakov čaka v soboto, ko bo v Zlatorogu gostoval beloruski Meškov Brest.

Švicarji kot prvi zaustavili Gorenje, ki je ostalo brez Grebenca

Ademar, Dinamo in nazadnje danski Skjern so moštva, ki so pokleknila pred rokometaši Gorenja v skupini C lige prvakov. Varovancem Željka Babića je uspel izvrsten evropski start, ki pa ga je v četrtek zaustavil švicarski Kadetten, za katerega igra tudi nekdanji mladinski reprezentant Slovenije Nik Tominec.

Zmagoviti niz Velenjčanov so na četrti tekmi lige prvakov zaustavili člani švicarskega Kadettna. | Foto: Urban Urbanc/Sportida Zmagoviti niz Velenjčanov so na četrti tekmi lige prvakov zaustavili člani švicarskega Kadettna. Foto: Urban Urbanc/Sportida

Obračun v Švici je bil zelo izenačen, moštvi sta bili večji del tekme izenačeni ali pa sta se izmenjevali v tesnem vodstvu. Na odmor sta odšli z rezultatom 14:14, tudi v drugem polčasu ni bilo veliko drugače. Vse do 23:23 so Velenjčani kot senca sledili gostiteljem, nato pa so ti ušli na dva zadetka prednosti, pozneje še na tri. Takšno razliko so obdržali do konca, ko je na semaforju pisalo 31:28. Kadetten je tako prva ekipa, ki je v skupinskem delu uspela premagati ose. Pri teh je bil s šestimi zadetki najbolj razpoložen Jan Grebenc, ki si je ob koncu tekme močno zvil gleženj.

Velenjčani bodo na delu spet 15. oktobra, ko bodo gostovali v norveškem Elverumu.