Nantes Tomaž Ocvirk Celje Pivovarna Laško liga prvakov Rokometna liga prvakov

ROKOMETNA LIGA PRVAKOV, 8. KROG

Visok poraz Celjanov, Barcelona na krilih Dolenca in Makuca pokorila Zarabčeve

RK Celje Pivovarna Laško : Nantes | Celjani so bili nemočni. | Foto Grega Valančič/Sportida

Celjani so bili nemočni.

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v osmem krogu evropske lige prvakov izgubili proti francoskemu Nantesu s 25:31 (11:13). Slovenski prvak bo v naslednjem krogu v četrtek, 3. decembra, gostoval pri ukrajinskemu Motorju iz Zaporožja. V četrtek je Barcelona z izdatno pomočjo Jureta Dolenca in Domna Makuca (vsak je dosegel po štiri gole) premagala Kiel, za katerega je Miha Zarabec dosegel pet golov. Pick Szeged, Nika Heningmana, Deana Bombača, Mateja gabra in Borita Mačkovška se je z zmago nad Elverumom odlepil z dna lestvice skupine A.

Slovenski prvak iz Celja je doživel šesti poraz v skupinskem delu lige prvakov. Po Aalborgu, Barceloni, Kielu, Veszpremu in Motorju iz Zaporožja mu je rokometno mero v Zlatorogu vzel še Nantes. Slovenski prvak bo v naslednjem krogu v četrtek, 3. decembra, gostoval v Zaporožju.

Celjani na svoji sedmi tekmi niso mogli računati na stebra obrambe Vida Poteka, Francozi pa so v najbolj rokometnem slovenskem mestu nastopili še bolj zdesetkani - manjkali so Španca Eduardo Gurbindo in Adria Figueras ter Makedonec Kiril Lazarov.

Tekma je bila izenačena le v uvodnih desetih minutah (4:4), nato pa so vajeti igre v svoje roke vzeli gosti, ki jih vodi nekdanji zvezdnik Alberto Entrerrios, član zmagovitih španskih zasedb na svetovnih prvenstvih v Tuniziji 2005 in Španiji 2013.

Nantes je v 17. minuti Celju ušel na tri gole (5:8). Po minuti odmora domačega trenerja Tomaža Ocvirka se je domača ekipa približala na gol zaostanka (8:9), kljub številnim padcem in vzponom v igri pa korak z Nantesom držala do konca polčasa (11:13).

Tilen Kodrin je dosegel šest zadetkov. | Foto: Grega Valančič/Sportida Tilen Kodrin je dosegel šest zadetkov. Foto: Grega Valančič/Sportida

V drugem polčasu popoln razpad

V začetku drugega polčasa je igra domače ekipe povsem razpadla. V 33. minuti je že zaostala za pet golov (11:16), pred nadaljnjim potopom je ni rešila niti Ocvirkova minuta odmora. Tudi po njej so na celjskem parketu kraljevali gostujoči rokometaši, ki so v 37. minuti že vodili za osem golov (12:20).

Pivovarji so v 45. minuti resda prepolovili zaostanek (18:22), razburljivo končnico pa je preprečila francoska ekipa, v kateri že drugo leto igra slovenski reprezentant Rok Ovniček. V prelomnih trenutkih dvoboja je Nantes znova zaigral zbrano in organizirano ter osvojil obe točki v Zlatorogu.

V celjski ekipi sta bila najučinkovitejša Tilen Kodrin in Kristjan Horžen, ki sta dosegla po šest golov.

CPL : Nantes, foto: Grega Valančič/Sportida:

1 / 20

Liga prvakov, 7. krog

Skupina B:

Sreda, 25. november:
Veszprem : Aalborg 30:32 (16:19)
(Gašper Marguč 2 gola za Veszprem, Blaž Blagotinšek se ni vpisal med strelce)

Celje Pivovarna Laško : Nantes 25:31 (11:13)
Horžen in Kodrin po 6, Razgor in Novak po 4; Ovniček, Pechmalbec in Rivera po 5.

Četrtek, 26. november:
Barcelona : Kiel 29:25 (13:12)
(Jure Dolenec in Domen Makuc po 4, Blaž Janc en gol za Barcelono; Miha Zarabec 5 golov za Kiel)

Szeged : Elverum 36:27 (17:15)
(Nik Henigman 4, Dean Bombač 3, Matej Gaber 1 in Borut Mačkovšek brez gola za Szeged)