20.29

6 let, 7 mesecev

Thermometer Blue 0,90

2

Celje Pivovarna Laško liga prvakov liga prvakov rokomet Blaž Janc Kielce Uroš Zorman Dean Bombač Veszprem

Nedelja, 16. 10. 2016, 20.29

Liga prvakov, 4. krog

Škof do zmage v Parizu, Zorman in Bombač ugnala Celje

2

Celje rokomet | Foto Morgan Kristan / Sportida

Celjski rokometaši se v četrtem krogu lige prvakov izgubili na tekmi s Kielcami. Poljaki so kot aktualni evropski prvaki upravičili vlogo favoritov in slavili z 31:23.

Ne glede na to, da imajo nekaj težav s poškodbami, so Poljaki prepričljivo dobili še četrto letošnjo tekmo in so na vrhu skupine B v ligi prvakov. Celjani so premagali Zagreb, izgubili pa še z Rhein-Neckarjem in Vardarjem.

Za Kielce igrata slovenska reprezentanta Uroš Zorman in Dean Bombač. Zorman se ni vpisal med strelce, Bombač pa je zabil tri gole. Najboljši strelec tekme je bil s sedmimi zadetki Blaž Janc. Celjani so se v prvem polčasu dobro upirali Poljakom, dolgo čas so celo vodili, na odmor pa so odšli le z golom zaostanka. Evropski prvaki so v drugem polčasu stopili na plin in kmalu pokazali, kdo je vladar v domači dvorani. Tekma se je končala z izidom 31:23.

Celjani so bili šestdnevni turneji, saj so v sredo v okviru lige Seha gostovali pri beloruskem Meškovu in izgubili.

Zagreb je v domači dvorani izgubil še četrto tekmo lige prvakov. Boljši je bil Meškov Brest. Vesprem je dobil derbi s Kielom. Vardar pa s Pickom.

Liga prvakov, 4. krog:

Skupina A:
Sreda, 12. oktober:

Barcelona : Kadetten 38:25 (21:12)

Sobota, 15. oktober:
Veszprem : Kiel 21:19 (13:10)
Ancsin in Marguč po 5, Blagotinšek in Gajić se nista vpisala med strelce; Vujin 7

Rhein-Neckar - Kiel 30:29 (17:13)

Kielce : Celje Pivovarna Laško 31:23 (16:15)
Djukić in Bielecki po 5, Bombač 3, Zorman 0; Janc 7, Mlakar 5, Malus 3

Zagreb : Meškov Brest 22:27 (10:14)
Horvat 6, Miklavčič 4, Cingesar se ni vpisal med strelce, Skok je branil za Zagreb; Kristopans 7, Atman 5, Razgor ni igral

Lestvica

Vardar : Pick 30:27 (16:15)
Matej Gaber in Staš Skube sta dosegla dva gola za Pick, Mario Šoštarič pa enega.