Urh Kastelic Zagreb liga prvakov

Četrtek, 20. 9. 2018, 11.00

Velika zmaga Hrvatov v Nemčiji

Čaroben večer slovenskega vratarja ob veliki zmagi Zagreba #video

Urh Kastelic | Slovenski vratar Urh Kastelic je bil eden od junakov zmage Zagreba nad Flensburgom. | Foto Mario Horvat/Sportida

Slovenski vratar Urh Kastelic je bil eden od junakov zmage Zagreba nad Flensburgom.

Rokometaši Zagreba so v sredo odigrali drugo tekmo v ligi prvakov in v gosteh presenetljivo premagali favorizirani Flensburg (31:29). Zlatko Horvat, Ivan Sršen in David Mandić so blesteli v napadu, med vratnicama pa je domačim lase sivil Slovenec Urh Kastelic (12 obramb). Zagrebčani so zmago v ligi prvakov na nemških tleh dosegli po več kot sedmih letih.

Več kot sedem let Zagrebčani v Nemčiji niso osvojili niti točke, a zgodba se je v sredo spremenila. Hrvaški kolektiv je na gostovanju presenetil velikana Flensburg in mu v drugem krogu lige prvakov presenetljivo zadal prvi poraz, sam pa je vknjižil prvo zmago.

Zagrebčani so odlično začeli oba polčasa, v prvem vodili tudi za +4 (zadnjič pri 7:11), a so jih domači ujeli, tako da sta ekipi na odmor odšli izenačeni. V drugem delu so Hrvati hitro povedli in prednost zadržali vse do konca. V napadu je trojica Zlatko Horvat, Ivan Sršen in David Mandić zbrala 21 zadetkov, v vratih je zablestel slovenski vratar Urh Kastelic, ki je predvsem v drugem polčasu paral živce gostiteljem. Nor večer 22-letnika (12 obramb) si lahko ogledate v spodnjem videoposnetku. Drugi Slovenec v vrstah Zagreba Gregor Potočnik se ni vpisal med strelce.