Nedelja, 20. 9. 2020, 17.43

Liga prvakinj, 2. krog

Krimovke do točke z metom prek 30 metrov, Grosova polnila nemško mrežo #video

1

Krim Mercatzor - Vipers (liga prvakinj) | Krimovke so osvojile prvo točko v ligi prvakinj v tej sezoni. | Foto Siniša Kanižaj/Sportida

Krimovke so osvojile prvo točko v ligi prvakinj v tej sezoni.

Rokometašice Krima Mercatorja so na sobotni tekmi drugega kroga skupinskega dela evropske lige prvakinj v gosteh remizirale z ruskim Rostovom 23:23 (14:12). Zadetek za izenačenje je v izdihljajih napetega srečanja z metom prek 30 metrov priborila Maja Svetik. Slovenske prvakinje bodo v prihodnjem krogu v soboto, 16. septembra, gostile danski Esbjerg.

Rostov-Don : Krim Mercator 23:23 (12:14)

Rostov-Don: Gabisova, Kalinina; Managarova 4, Sen 5, Vykahireva 10, Lagerquist 1, Bobrovnikova, Makeeva 1, Smirnova, Sobkalo, Tazhenova, Kozhokar 1, Zaadi Deuna, Kuznetsova 1, Borschenko.

Krim Mercator: Vojnovič, Risović; da Silva Vieira 9, Jurič, Sercien Ugolin 2, Abina, Žabjek, Pletikosić, van Kreij 5, Cerovak, Klemenčič, Ljepoja 4, Kojić 1, Vučko, Gomilar Zickero, Svetik 2.

Sedemmetrovke: Rostov-Don 2 (2), Krim Mercator 4 (4)

Izključitve: Rostov-Don 4 minute, Krim Mercator 6 minut

Po uvodnih zadetkih Samare da Silva Vieire in Anne Vyakhireve je sledilo krajše obdobje brez zadetkov, ki ga je z dvema zaporednima goloma prekinila Oceane Sercien Ugolin in Tigrice popeljala do prednosti s 3:1. Rusinje so se na krilih Vyakhireve, ta je do konca prvega polčasa dosegla devet zadetkov, vrnile in ušle na 7:4, a sta zablesteli še Harma van Kreij (štirje zadetki) in Jovana Risović (deset obramb). Ob atomskem zaključku prvega polčasa so Tigrice v zadnjih štirih minutah dosegle štiri zaporedne zadetke in na odmor odšle s prednostjo 14:12.

Zadetek Maje Svetik za izenačenje s prek 30 metrov:

Da Silva Vieira je s šestim zadetkom odprla drugi polčas in Krimovke popeljala do prednosti 15:12, a sledile so črne minute in domačinke so prek protinapadov zopet ušle na 19:16. Brazilska reprezentantka je v drugem polčasu držala stik Krimovk z domačinkami, te so v 50. minuti vodile le za zadetek (21:20). Po četrtem zadetku Nataše Ljepoje se je tekma v 54. minuti začela "od začetka" (21:21).

"Pripravljali smo se na igro Vyakhireve in mislim, da smo opravili kar dobro delo," je po dramatični tekmi povedal trener slovenskih prvakinj Uroš Bregar. | Foto: Krim Mercator "Pripravljali smo se na igro Vyakhireve in mislim, da smo opravili kar dobro delo," je po dramatični tekmi povedal trener slovenskih prvakinj Uroš Bregar. Foto: Krim Mercator

Rusinje so dosegle dva zaporedna zadetka in ušle na 23:21, da Silva Vieira je s črte sedmih metrov dosegla zadetek za 23:22. V zadnjih 19 sekund srečanja so domačinke vstopile brez dveh izključenih igralk, izgubile žogo in Maja Svetik je s 30 metrov poskrbela za eksplozijo veselja. Krimovke so si s 23:23 priborile veliko točko.

Trener Bregar: V športu moraš imeti tudi nekaj sreče

Uroš Bregar, trener Krima Mercatorja: "Vedeli smo, da bo tekma proti Rostovu res težka. Pripravljali smo se na igro Vyakhireve in mislim, da smo opravili kar dobro delo. Po tekmi proti Vipersu smo se dodatno mentalno pripravili na morebitno izenačenje v zadnjih desetih minutah. V zaključku smo imeli nekaj sreče, za točke, kot je današnja proti Rostovu, moraš v športu včasih imeti tudi nekaj sreče."

Samara da Silva Vieira, najboljša strelka Krima Mercatorja: "Zelo sem ponosna na svojo ekipo, pred sezono nismo imele veliko prijateljskih tekem in nismo vedele, kako močne smo na igrišču. Danes smo vedele, da se moramo fokusirati na najboljše posameznice, ne le na Vyakhirevo. Verjele smo v naš uspeh in tu je rezultat odličnega dela."