Bietigheim Uroš Bregar rokomet liga prvakinj Krim Mercator Krim Mercator

Rokometna liga prvakinj, 10. krog

Krimovke v drugem polčasu pokazale pravi obraz

LP: Krim Mercator - Bukarešta | Krimovke so v Nemčijii iztržile točko. | Foto Matic Klanšek Velej/Sportida

Krimovke so v Nemčijii iztržile točko.

Rokometašice Krima Mercatorja so v 10. krogu lige prvakinj gostovale v Nemčiji pri Bietigheimu. Na prvi tekmi so ga uspele premagati, tokrat pa sta se ekipi razšli z neodločenim izidom. Krimovke so ob polčasu zaostajale s štirimi goli razlike, v drugem pa pokazale drug obraz.

Ljubljanska ekipa je po nekaj manj kot dvomesečnem premoru znova stopila na veliko mednarodno sceno, v izjemno pomembni tekmi za šesto mesto v skupini A pa je v Ludwigsburgu v bližini Stuttgarta igrala neodločeno z nemškim Bietigheimom. Absolutna junakinja dvoboja je bila 27-letna srbska vratarka Jovana Risović, ki je zbrala 15 obramb, deset sekund pred koncem dvoboja pa z bravurozno obrambo preprečila zmago nemških rokometašic, ki so na lanski prvi oktobrski tekmi v Ljubljani klonile s 26:28.

"Pred tekmo smo se zavedali, da bo zaradi novega koronavirusa tekma neznanka. Težko je bilo predvidevati, kako se bomo postavili in tekmo odigrali. Začeli smo dobro, vzpostavili ravnotežje, nato pa popustili. Pričakoval sem, da bodo tudi tekmice padle v igri, mi pa rasli, kar se je tudi zgodilo. V drugem polčasu smo izničili zaostanek in imeli napad za zmago. Če potegnem črto, je za današnji rezultat zaslužna predvsem Risovićeva in ji lahko le čestitam. Ponosen sem na rokometašice. Ne moremo tekme ocenjevati po zadnjem napadu. Skozi celotno tekmo so tekmice narekovale tempo in vodile. Naša točka je zaslužena in rezultat povsem pošten," je po tekmi povedal trener Krima Uroš Bregar.