rokometna liga NLB državno prvenstvo Celje Pivovarna Laško

Nedelja, 4. 11. 2018, 21.22

LIGA NLB, 8. KROG

Ribnica upravičila vlogo favorita, Velenjčani uspešno prek Loke

Rok Setnikar | Ribničani so z novo zmago zdaj spet na vrhu lestvice DP. | Foto Vid Ponikvar

Ribničani so z novo zmago zdaj spet na vrhu lestvice DP.

Zadnjo tekmo 8. kroga državnega prvenstva sta odigrala Loka in Gorenje, s 30:23 so slavili Velenjčani in skočili na tretje mesto. Že v soboto je Krka gladko s 35:28 odpravila Dobovo, ki je tako izgubila po dveh zaporednih zmagah. Koper je v gosteh za gol ugnal Ormož (27:26), Hrastnik in Maribor sta se razšla brez zmagovalca (25:25).

V derbiju 8. kroga so rokometaši vodilne Ribnice upravičili vlogo favorita. Igralci Trima iz Trebnjega so klonili s 17:29 (10:12). Odločilen je bil drugi polčas, v katerem so gostitelji dosegli kar 17 zadetkov, domačini pa so so jih zmogli le sedem. Aktualni državni prvaki, rokometaši Celja, so na gostovanju pri Ivančni Gorici slavili s 30:25.

Pri Ribnici se je z devetimi goli izkazal Rok Setnikar, Uroš Kavs jih je dosegel šest, od tega štiri s sedmih metrov, pri domačih je bil s štirimi goli najučinkovitejši Uroš Udovič.

Zmaga Celja

Celjani so na gostovanju pri Ivančni Gorici predvsem v prvem polčasu imeli kar nekaj težav s svojo igro in tekmeci, ob polčasu so vodili le za tri, na koncu pa sicer slavili za pet. Pri gostiteljih je bil s šestimi zadetki najbolj razpoložen Simon Stopar, pri gostih pa s petimi William Accambray.