Uroš Zorman RK Trimo Trebnje Liga EHF

Torek, 16. 2. 2021, 22.24

LIGA EHF, 8. KROG

Trebanjci prekratki v Švici

RK Trimo Trebnje : Rhein-Neckar Löven, liga EHF | Trebanjci so izgubili na gostovanju v Švici. | Foto Vid Ponikvar/Sportida

Trebanjci so izgubili na gostovanju v Švici.

Rokometaši Trima iz Trebnjega so v 8. krogu lige EHF izgubili z večkratnim švicarskim prvakom Kadettnom z 21:24. V četrtek bo Trimo gostoval še v Mannheimu pri Rhein-Neckar Lownu.

Trebanjska zasedba je po sijajnem uvodu in dveh zaporednih zmagah nad madžarsko Tatabanyjo in makedonskim Pelisterjem doživela že tretji poraz v nizu. Po porazu v Bitoli in proti nemškemu Rhein-Neckar Löwnu pretekli torek v Ljubljani je danes izgubila še v Schaffhausnu in je na predzadnjem mestu v skupini D. V vodstvu je Rhein-Neckar Löwen s 13 točkami, Pelister jih je zbral devet, Gog Gudme osem, Kadetten Schaffhausen šest, Trimo Trebnje štiri, Tatabanya pa je brez točk.

Izbranci trenerja Uroša Zormana so v Švici prikazali številne obraze. Po izenačenem uvodu so sredi prvega polčasa padli v krizo in v 18. minuti zaostali za tri gole (5:8), po Zormanovi minuti odmora pa zaigrali v obeh smereh veliko bolje in izenačili na 9:9. V sami končnici so povsem zasenčili gostitelje v svoji BBC Areni in na veliki odmor odšli s prednostjo dveh golov (12:10).

Drugi polčas enak prvemu

Drugi polčas je bil preslikava prvega. Dolenjska ekipa je znova slabo odprla drugo polovico tekme, po zaostanku 14:17 pa je Zorman znova zahteval minuto odmora. Po njej se razmerje moči na igrišču ni spremenilo, rokometaši iz dežele sira in čokolade, kjer že vrsto let igra tudi Nik Tominec, sin nekdanjega slovenskega selektorja Matjaža, so bili vse do konca tekme korak pred Trebanjci.

V slovenski ekipi je bil na današnji tekmi najučinkovitejši Mihajlo Radojković s petimi goli, Lan Grbič in Dino Hamidović sta dosegla po tri zadetke.