Uroš Zorman RK Trimo Trebnje evropska liga Liga EHF

Torek, 9. 2. 2021, 22.06

LIGA EHF, 7. KROG

Trebanjci naleteli na previsoko oviro

RK Trimo Trebnje : Rhein-Neckar Löven, liga EHF | Trebanjci so odigrali prvo evropsko tekmo v letu 2021. | Foto Vid Ponikvar/Sportida

Trebanjci so odigrali prvo evropsko tekmo v letu 2021.

Zasedba trebanjskega Trima je na svoji prvi tekmi skupinskega dela lige EHF v letošnjem koledarskem letu v Hali Tivoli morala priznati premoč Rhein-Neckar Lӧwnu (29:35). Trebanjci so tako zabeležili drugi poraz v tem evropskem tekmovanju.

Obračun slovenskih in nemških rokometnih levov se je v dvorani pod Rožnikom razpletel po okusu drugih. Ena od najboljših ekip iz Nemčije je na svoji šesti tekmi dosegla peto zmago in zanesljivo vodi v skupini D, trebanjska zasedba ima po štirih odigranih tekmah polovičen izkupiček. Na kolena je položila makedonski Pelister iz Bitole in madžarsko Tatabanyjo ter izgubila proti Rhein-Neckar Löwnu in Pelisterju.

Trebanjci so bili v prvi polovici prvega polčasa enakovredni imenitnim gostom iz Mannheima. Po izidu 7:7 so močno popustili in tekmecem dovolili, da so jim po delnem izidu 0:5 ušli na pet golov (7:12), njihov najvišji zaostanek v prvem polčasu pa je znašal šest golov (9:15, 10:16 in 13:19).

Izbranci Uroša Zormana v drugem polčasu niso imeli moči in znanja, da bi ogrozili imenitne tekmece, ki so si najvišjo prednost priigrali v končnici tekme (24:32). V trebanjski ekipi sta bila na današnji tekmi najbolj učinkovita Dino Hamidović z osmimi in Mihajlo Radojković s šestimi goli.

Dolenjska ekipa se bo 16. februarja v gosteh pomerila s švicarskim moštvom Kadetten Schaffhausen.

Trimo Trebnje : Rhein-Neckar Löven, foto: Vid Ponikvar/Sportida: