Uroš Zorman RK Trimo Trebnje Liga EHF

Torek, 8. 12. 2020, 22.40

LIGA EHF, 6. KROG

Trebanjci doživeli prvi poraz v evropski ligi

Trimo Trebnje, Eurofarm Pelister, december 2020 | Trimo gostuje v Severni Makedoniji. | Foto Grega Valančič/Sportida

Trimo gostuje v Severni Makedoniji.

Rokometaši Trima Trebnjega so na povratni tekmi skupinskega dela lige EHF proti Pelisterju doživeli poraz s 26:33. Trebanjci so v Severni Makedoniji lovili tretjo zmago v skupinskem delu drugega najkakovostnejšega evropskega tekmovanja, doživeli pa prvi poraz v tem tekmovanju.

Trebanjska ekipa bo naslednjo tekmo igrala 9. februarja prihodnje leto, tedaj bo gostila nemški Rhein Neckar Löwen. Termini tekem proti Gudmeju, Kadetten Schaffhausnu in Rhein Neckar Löwnu, ki so bili prestavljeni zaradi okužb igralcev z novim koronavirusom, še niso znani.

Obračun v Severni Makedoniji je minil v znamenju gostiteljev. Dolenjci so bili enakovredni do 23. minute, po zaostanku z 11:13 pa se jim je povsem ustavilo. Pobudo so prevzeli gostitelji, ki so si do konca polčasa priigrali šest golov prednosti (20:14) z izjemnim izkoristkom strelov (20-23).

Zormanovi izbranci tega visokega primanjkljaja v zadetkih v drugi polovici tekme niso zmogli nadoknaditi. Gostitelji, ki jih vodi Željko Babić, sicer dober poznavalec slovenskega rokometa in nekdanji trener velenjskega Gorenja, so bili vselej za korak pred Trebanjci in jim prizadejali prvi poraz na mednarodni sceni v tej sezoni. Trebanjci so si največji zaostanek pridelali v končnici tekme (24:33).

V trebanjski ekipi je bil na današnji tekmi najbolj učinkovit Leon Rašo z osmimi goli, Özgür Sarak in Dino Hamidović sta dosegla po štiri zadetke.