7 let, 12 mesecev

evropsko prvenstvo rokomet Danska Španija Hrvaška

Sobota, 18. 1. 2014, 1.07

Kot zadnji v polfinale Hrvati

Hrvaška moška rokometna reprezentanca se je po zmagi nad Poljsko z 31:28 kot zadnja uvrstila v polfinale evropskega prvenstva na Danskem.

Znani so polfinalisti evropskega rokometnega prvenstva. Svetovni prvaki Španci se bodo v petek pomerili z olimpijskimi zmagovalci Francozi. Tretja ekipa sveta Hrvaška pa se bo soočila z mišicami in hitrostjo domačinov Dancev.

Hrvati so morali na zadnji tekmi za vstop v že šesti (!) zaporedni polfinale evropskih prvenstev dobiti vsaj točko proti Poljski. Vpisali so obe, čeprav so Poljaki v prvem polčasu povedli za tri gole. A kljub pomladitvi dovolj izkušena Hrvaška se seveda ni dala kar tako ujeti. Petnajst minut pred koncem je povedla za pet golov in odločila tekmo. Varovanci Slavka Goluže so imeli zelo razpoloženi krili, vratar Mirko Alilović pa je ustavil nekaj ''zicerjev''. Na poljski strani je bila večina bremena na ramenih bratov Jurecki.

Danska po zmagi nad Islandijo ostaja edina ekipa na prvenstvu, ki še ni oddala točke. Francija je za nekatere presenetljivo, za druge sploh ne izgubila s Švedsko. Rusi so dobili vzhodnoevropski obračun.