3 leta, 7 mesecev

Kiel superpokal Nemčija rokomet

Torek, 19. 8. 2014, 21.57

Kiel že avgusta do prve lovorike

Potem ko je premagal berlinski Füchse, pokalnega zmagovalca, s 24:18, je Kiel, nemški prvak, osvojil še nemški superpokal.

Rokometaši Kiela v obračunu z berinskimi lisicami tem praktično niso dopustili nobene možnosti. V Stuttgartu so pred dobrimi 6.000 gledalci vodili vso tekmo, dvakrat tudi za sedem golov in osmič v zgodovini osvojili superpokal. Ob okrepljeni zasedbi trenerja Alfreda Gislassona je bolj ali manj jasno, da bo spet glavni pretendent za nemški in eden glavnih za evropski vrh.

Berlinčani so za prvi gol potrebovali šest minut. Kiel je prevladoval, čeprav je berlinski vratar Silvio Heinevetter obranil štiri sedemmetrovke. A njegovi soigralci so napravili preveč napak, se sicer proti koncu polčasa približali na tri gole, a v drugem polčasu se prednost zeber nikdar ni več spustila pod štiri zadetke.