11. 12. 2007,
11.28

Torek, 11. 12. 2007, 11.28

Kiel dvignil pokal 2006/07

Rokometaši Kiela so na povratni tekmi finala lige prvakov pred domačimi gledalci premagali Flensburg-Handewitt z 29:27 (15:10) in tako prvič v zgodovini osvojili naslov v tem tekmovanju.

Potem ko so pred tednom dni iztržili neodločen izid, so rokometaši Kiela v severnonemškem obračunu za evropsko krono zdržali pritisk in se veselili prvega evropskega naslova. V finalu so bili že leta 2000, a so morali priznati premoč Barceloni, Flensburg pa je že dvakrat obstal tik pod vrhom, leta 2003 ga je premagala celjska zasedba.

Razprodana domača dvorana je bila pravi navdih za Kielovega Francoza Nicolo Karabatica. Z devetimi goli v mreži tekmecev je imel veliko zaslug, da je bilo že ob polčasu vse skupaj videti enostavno. Kiel je vodil za pet golov, pri tekmecih je bil najbolj razpoložen Marcin Lijewski, ki je na povratni finalni tekmi zbral šest golov. V drugem polčasu so se gostje le zbrali in predvsem z boljšo obrambo prišli do dveh zadetkov zaostanka, v takšnem ritmu pa se je nadaljevalo do konca.

Slovenski rokometaš Vid Kavtičnik je imel vidno vlogo s štirimi goli Kiela, Flensburg pa je imel v zadnjih trenutkih tekme celo možnosti za morebitno izenačenje. Potem ko so rokometaši Kiela vodili z 28:26, so imeli v zadnji minuti dva izključena igralca, saj je Christian Zeitz zaradi nešportnega obnašanja dobil rdeči karton. Flensburgu je uspelo znižati na 27:28, toda za odločilno izenačenje jim je zmanjkalo časa, domačim pa je kljub le štirim igralcem uspelo tik pred iztekom dvoboja še enkrat premagati gostujočega vratarja in veliko slavje se je lahko začelo.