22. 11. 2009,
12.41

Nedelja, 22. 11. 2009, 12.41

Japonke nadigrale Rimanićevo četo

Zadnja tekma slovenske ženske članske reprezentance na mednarodnem turnirju v Almerii se ni končala po željah Slovenk, saj so morale priznati premoč Japonski. Slednja je bila boljša z 28:19.

Nasprotnice iz dežele vzhajajočega sonca so začele silovito ter kmalu prišle do vodstva s 3:0. Ekipa Ivice Rimanića je v tekmo vstopila odločno, a malce v krču proti tipični obrambi azijskih nasprotnic. Po hitrem vodstvu, so se Slovenke vrnile ter jih z veliko borbenostjo lovile in se kosale enakovredno. V prvem polčasu je dobro branila Amra Pandžič, a na slovenski strani je bilo veliko napak.

Slovenska reprezentanca se nikakor ni uspela prilagoditi na japonsko obrambo – tipično tesno pokrivanje, igranje "ena na ena", na vsako žogo, agresivno igranje na nasprotnikovo telo. Čeprav borbenosti in želje pri Sloveniji ni v nobenem trenutku manjkalo, so japonske rokometašice naše igralke silile k velikemu številu tehničnih napak. Predvsem slednje so prevesile tehtnico popolnoma na stran Japonske, ki je v drugem delu večala razliko iz minute v minuto.

Japonska je bila ta čas pretrd oreh s svojo obrambno postavitvijo, proti kateri je potrebno veliko igrati tudi brez žoge. Slovenke so tako turnir v Almerii zaključile s porazom. Dekleta se razočarana vračajo v Ljubljano v ponedeljek. Vse tri reprezentance - Španija, Angola in Japonska - , s katerimi se je Slovenija kosala zelo dobro, so udeleženke decembrskega svetovnega prvenstva na Kitajskem.