4 leta, 11 mesecev

slovenska rokometna reprezentanca Boris Denič Madžarska Laszlo Nagy

Sobota, 14. 6. 2014, 15.11

Fantastično: Slovenski rokometaši grejo na SP

Slovenska rokometna reprezentanca je v Velenju nadoknadila tri gole zaostanka s prve tekme dodatnih kvalifikacij za svetovno prvenstvo in bo nastopila v Katarju.

Potem ko so izpustili evropsko prvenstvo na Danskem, so si slovenski rokometaši po zaviti, a uspešni poti zagotovili svetovno prvenstvo v Katarju leta 2015. Po uspešno prebrodenih kvalifikacijah so na prvi tekmi dodatnih kvalifikacij v Veszpremu izgubili za tri gole, pred polno velenjsko Rdečo dvorano pa slavili z 32:26 (13:16) in se Madžarom maščevali, ker so jih ti pred štirimi leti izločili prav tako v kvalifikacijah za svetovno prvenstvo.

Slovenija, ki je nastopila brez dveh kaznovanih in treh poškodovanih rokometašev, je tekmo sebi v prid dokončno obrnila v zadnji četrtini tekme. V 42. minuti je prvič povedla, v zadnjih sedmih minutah pa napravila delni rezultat 6:0 in ob odličnem Gorazdu Škofu slavila za slovenski rokomet na več ravneh izjemno pomembno zmago.

Srbija je na Češkem doživela pravi polom in je ne bo v Katarju. Ekipa Vladana Matića je na domačem igrišču slavila za osem golov, na gostovanju pa izgubila za štiri več, potem ko je za deset zadetkov zaostajala že na polovici tekme. Usodo Srbije si brez nastopa na SP deli tudi Nemčija, ki je bila dvakrat za gol prekratka proti Poljski.