Sreda, 22. 2. 2017, 20.12

Liga Seha

Celjani pričakovano do gladke zmage, kaj pa tekmeci?

lesjak celje tatran | Foto Liga Seha Gazprom

Medtem ko so Celjani v regionalni rokometni ligi Seha premagali slovaški Tatran in glede uvrstitve na zaključni turnir čakajo izide tekmecev, so Velenjčani poceni izgubili v Skopju.

Celjani so v Zlatorogu tokrat oslabljenega slovaškega prvaka premagali z 39:30. Na lestvici so tretji, a so v nasprotju s tekmeci srečanja v rednem delu lige že končali. Četrti Zagreb (zaostaja dve točki) mora odigrati še tri tekme, peti Meškov (zaostaja štiri točke) pa dve.

Prvi polčas ni minil po pivovarskih notah, čeprav so imeli gostitelji pred predzadnjimi Slovaki ob odmoru dva gola prednosti. Razlika se je bistveno povečala v drugi polovici tekme, ko so Celjani pred okrog 1.200 gledalci razvili značilno hitro igro. Največ so vodili za 11 golov, v drugem polčasu pa je igrala tudi druga ali celo "tretja" postava.

Priložnost je tako dobil tudi 16-letni organizator igre Domen Makuc, ki je dosegel prve tri gole v regionalni ligi, minute je dobro izrabil tudi Matic Grošelj. Urban Lesjak je imel kar 23 obramb. Celjani morajo zdaj stiskati pesti, da bo Belorusom na tekmah z Gorenjem in Zagrebom vsaj enkrat spodrsnilo. Ali pa da bi dva poraza na treh tekmah doživeli Zagrebčani, ki imajo poleg Belorusov za tekmece še Tatran in Nexe.

Gorenje spet razočaralo

Manj posrečeno je bilo gostovanje Gorenja pri Metalurgu, ki je Velenjčane premagal z 28:25. Čeprav so slovenski podprvaki še manj kot četrt ure pred koncem tekme vodili za štiri gole. A so nato dosegli le še dva zadetka, domačini pa osem. Gorenje je zapravilo veliko čistih strelov. Nekaj atraktivnih potez, kakršni sta spodnji obrambi Klemena Ferlina, je pomenilo jalovo tolažbo. Prva regionalna sezona je za Velenjčane skromna: 15 tekem in zgolj štiri zmage ter osmo mesto na lestvici.

Regionalna liga Seha:

Sreda, 22. februar.
Celje PL : Tatran Prešov 39:30 (15:13)
Mačkovšek 7, Žvižej in Marguč po 4, Lesjak (23 obramb); Radek 10, Krok 7

Torek, 21. februar:
Metalurg : Gorenje Velenje 28:25 (14:15)
Ilić 7, Obradović in Kuzmanovski po 5, Arsić (10 obramb); Potočnik 8, Mitrović 5, Ferlin (7 obramb)