SiolNET. Sportal Rokomet
0,26

termometer

  • Messenger
  • Messenger
LIGA PRVAKOV

Celjani ostajajo med elito

0,26

termometer

Celje pivovarna Laško
Foto: Miloš Vujinović/Sportida

Izvršni odbor Evropske rokometne zveze je pred žrebom, ki bo na sporedu 27. junija, potrdil vse udeležence evropske lige prvakov v sezoni 2019/20. Rokometaši Celja Pivovarne Laško, ki so v minuli sezoni osvojili 23. naslov državnih prvakov, bodo igrali v elitni šestnajsterici. 

Izvršni odbor EHF je potrdil vseh 16 ekip za skupini A in B v ligi prvakov in vseh 12 ekip v nekoliko manj kakovostnih skupinah C in D. V prihodnji sezoni bo v elitnem klubskem tekmovanju na stari celini zadnjič v veljavi igralni sistem z 28 udeleženci v štirih skupinah.

Za igranje v ligi prvakov se je prijavilo 35 ekip, ki jih je izvršni odbor EHF ocenil v skladu z merilnim sistemom, ki je obravnaval osem različnih področij, vključno s preteklimi nastopi, prizoriščem, gledalci, TV, trženjem in mediji. Na podlagi ocen se je izvršni odbor EHF odločil o ekipah za skupini A in B ter C in D.

Na podlagi kriterijev so bile odobrene prošnje za nastop v elitnem delu lige prvakov trem ekipam (francoskemu Montpellieru, nemškemu Kielu in madžarskemu Picku iz Szegeda), ki se bodo pridružili 13 nacionalnim prvakom v skupinah A in B.

V celotni ligi prvakov bo tako nastopalo osem nekdanjih zmagovalcev lige prvakov (Vardar, Barcelona, Flensburg-Handewitt, Celje Pivovarna Laško, Montpellier, Kiel, Kielce in Bidasoa Irun).

Rokometna simfonija, Uroš Zorman, Luka Žvižej Sportal Slovenski rekorder rokometne copate dobesedno obesil na klin #video
V elitni skupini A in B bodo poleg Celja Pivovarne Laško nastopili še nemška Flensburg-Handewitt in Kiel, francoska PSG in Montpellier, madžarska Veszprem in Pick Szeged, beloruski Meškov Brest, hrvaški Zagreb, danski Aalborg, španska Barcelona, makedonski Vardar Skopje, norveški Elverum, poljske Kielce, portugalski Porto in ukrajinski Motor Zaporožje.

 

V skupinah C in D bodo nastopili švedska Sävehof in Kristianstad, finski Cocks, romunski Dinamo Bukarešta, ruski Čehovski medvedi, švicarski Kadetten Schaffhausen, slovaški Tatran Prešov, danski Gudme, španska Bidasoa Irun, makedonski Eurofarm Rabotnik, poljska Wisla Plock in portugalski Sporting Lizbona.

Komentarji

Pridružite se razpravi!
Za komentar se prijavite tukaj. Strinjam se s pogoji uporabe.

Delite na:
Delite na: Facebook Twitter Viber Pinterest Messenger E-mail Linkedin