21. 11. 2009,
12.21

Sobota, 21. 11. 2009, 12.21

Afričanke brez možnosti

Slovenska ženska rokometna reprezentanca je premagala Angolo na turnirju v Almerii z 32:25. Najboljša strelka tekme je bila Maja Zrnec.

Slovenske rokometašice, ki imajo obilico težav s poškodbami in zdravjem, so v zgodnjih jutranjih urah že krenile na tekmo proti ekipi Angole, ki igra sila nepredvidljiv rokomet. Že ob 10. uri dopoldan so prikazale veliko borbenost in požrtvovalnost.

V prvem polčasu so bile Slovenke in Angolke bolj ali manj rezultatsko poravnane, čeprav se je nekajkrat tehtnica že prevesila na slovensko stran. Ekipa je drugo tekmo v Almerii odigrala taktično zelo zrelo in borbeno. V drugih 30 minutah obračuna pred maloštevilnimi gledalci so blestele domala vse igralke, še posebej pa gre izpostaviti Majo Zrnec, Majo Šon in Majo Breznik.

Nasprotnice se po vodstvu Slovenije niso predajale, temveč igrale "na nož" in se poskušale približati. V ključnih trenutkih je vrhunsko formo in kvaliteto pokazala izkušena vratarka Sergeja Stefanišin, ki je branila ključne strele Angole. Tako jim je preprečila, da bi se približale in preobrnile rezultat. Njene soigralke pa so izkoristile obrambe ter rešetale mrežo na drugi strani. Med strelke sta se vpisali tudi Ana Gros in Neža Mitruševska, ki sta sicer poškodovani. Selektor Rimanić ne želi tvegati z njunim igranjem, dal pa jima je priložnost streljanja s sedmih metrov. Slovenija je tako z odlično igro vknjižila prvo zmago na turnirju. Zadnji dan jo čaka v nedeljo dopoldan še obračun z Japonsko.