Nedelja, 4. 8. 2019, 20.20

Druga liga, 2. krog

Pomurski derbi pripadel Beltinčanom, Gorica uspešna na Koroškem, Koper spet remiziral

Nejc Pečnik | Nejc Pečnik in njegovi soigralci iz Dravograda so morali priznati premoč Gorici. | Foto Vid Ponikvar

V drugi slovenski nogometni ligi je bil v nedeljo na sporedu pomurski derbi med ekipama Beltinci Klima Tratnjek in Nafto 1903. Zmage in treh točk so se veselili gostitelji, ki so edini zadetek na tekmi dosegli v 19. minuti prek Marka Maučeca. Preostale tekme so bile odigrane v soboto, Gorica se iz Dravograda vrača s tremi točkami, Koper je doma iztržil le remi z Brdi, delitev tolk je bila tudi med Roltekom Dobom in Jadranom Dekani ...

Za lanske prvake iz Nove Gorice je prva dva gola zadel Etien Velikonja, ki je dva zadetka prispeval že v prvem krogu. Takoj za vodilnimi Goričani je s štirimi točkami ekipa Krškega, ki se je doma znesla nad Rogaško s po tremi goli v vsakem polčasu. Kar štiri gole je Rogačanom zabil Lovre Čirjak.

Krki je zmago na Ptuju v sodnikovem podaljšku prinesel Južnokorejec Dohyun Kim, z njo pa so se Novomeščani povzpeli z začelja in so s štirimi točkami za Jadranom iz Dekanov, Kalcerjem Radomljami in Fužinarjem Vzajemci.

Jadran in Fužinar sta tokrat remizirala na gostovanjih, Kalcer Radomlje pa so z 2:0 v Radomljah odpravil Brežice Terme Čatež. Koper tudi v drugem krogu ni uspel zmagati, z Brdi je doma iztržil remi 1:1.