OI 2020, hokej na travi (moški)

Belgijci po kazenskih strelih do olimpijskega naslova

Belgija Hokej na travi | Belgijci so si olimpijski naslov zagotovili po kazenskih strelih. | Foto Reuters

Belgijci so si olimpijski naslov zagotovili po kazenskih strelih.

Belgijci so v Tokiu nadgradili srebrno medaljo iz Ria in osvojili zlato odličje. V velikem finalu so po tesnem dvoboju po kazenskih strelih, potem ko se je redni del končal z 1:1, premagali Avstralijo. Indija je prvič po 41 letih spet prišla do olimpijske medalje v hokeju na travi. V današnji tekmi za tretje mesto na olimpijskih igrah v Tokiu je moška indijska reprezentanca premagala nemško s 5:4.

Pri kazenskih strelih se je izkazal belgijski vratar Vincent Vanasch, ki je ubranil tri poskuse Avstralcev. Belgija je tako prišla do prvega olimpijskega naslova v hokeju na travi.

Tretje mesto je osvojila Indija, ki je prvič po 41 letih spet prišla do olimpijske medalje v hokeju na travi. Na tekmi za tretje mesto je premagala nemško reprezentanco s 5:4.

Indijci po osvojitvi bronaste medalje v Tokiu niso skrivali zadovoljstva. | Foto: Reuters Indijci po osvojitvi bronaste medalje v Tokiu niso skrivali zadovoljstva. Foto: Reuters

Pred tem so se indijski igralci hokeja na travi z medaljo nazadnje vrnili z olimpijskih iger leta 1980, ko so v Moskvi osvojili prvo mesto. Nemci pa so ostali brez odličja prvič po letu 2000, potem ko so bili v letih 2004 in 2016 bronasti, v letih 2008 in 2012 pa zlati.

Potem ko so v drugi četrtini zaostajali z 1:3, so Indijci v nadaljevanju udarili nazaj in izid tik pred polčasom izenačili na 3:3. Osemkratni olimpijski prvaki so nato na začetku tretje četrtine dobili zagon ter z dvema hitrima goloma povedli s 5:3. Kljub še enemu zadetku v zadnji četrtini tekme Nemcem ni več uspelo preobrniti izida v svojo korist.