pokal challenge Calcit Volley Monza

Torek, 29. 1. 2019, 22.00

Pokal Challenge, moški, četrtfinale (prve tekme)

Oslabljeni in utrujeni Kamničani favorizirani Monzi odščipnili niz

Calcit Volley | Kamničani se iz Italije vračajo s pričakovanim porazom.  | Foto CEV

Kamničani se iz Italije vračajo s pričakovanim porazom.

Odbojkarji Calcit Volleyja so na prvi tekmi četrtfinala pokala Challenge v Monzi z 1:3 v nizih z domačo Vero Volley. Kamničani so tekmo odrli sanjsko, dobili prvi niz, nato pa so Italijani stopili na plin in tekmo gladko obrnili v svojo korist.

Oslabljeni Kamničani, ki že nekaj časa igrajo brez svojega prvega korektorja Maxsona Pereire, minuli petek pa se je poškodoval še Miha Bregar, so morali priznati premoč domači Monzi. Po presenetljivi zmagi v uvodnem nizu so utrujeni slovenski podprvaki, za katere je bila to že četrta tekma v šestih dneh, le morali priznati premoč trenutno osmouvrščeni ekipi italijanske Superlige, ki velja za najmočnejšo na svetu.

Vero Volley Monza: Buti, Calligaro, Džavoronok 22, Orduna 4, Gallani, Arasomwan 1, Rizzo (L), Ghafour, Botto 6, Josifov 15, Beretta 9, Giannotti, Buchegger 13, Plotnicki (L). Trener: Fabio Soli.

Calcit Volley: Hribar (L), Golob (L), Jereb 1, Ratek 2, Vidmar 8, Babkov 5, Štalekar 11, Kvas, Lakner 3, Kotnik 2, Štembergar Zupan 21, Ivković 1. Trener: Aleš Hribar.

Povratna tekma bo na sporedu v sredo, 13. februarja ob 20. uri. Že zdaj pa je jasno, da imajo Kamničani zelo malo možnosti za napredovanje. A dokler ni konec, ni konec. Monza bo morala za napredovanje zmagati tudi v Kamniku, kar pa ne bo ravno lahko.