Liga MEVZA Calcit Volley Nova KBM Branik

Sreda, 3. 10. 2018, 20.42

Liga MEVZA, ženske, 2. krog

Mariborčanke začele z zmago, Kamničanke s porazom

Nova KBM odbojka | Mariborčanke so ligo MEVZA odprle z zmago nad češkimi podprvakinjami. | Foto Nova KBM Branik

Mariborčanke so ligo MEVZA odprle z zmago nad češkimi podprvakinjami.

Odbojkarice Nova KBM branik so srednjeevropsko ligo Mevza odprle z zmago s 3:1 nad češkimi podprvakinjami iz Olomouca, Kamničanke pa so z 1:3 priznale premoč slovaškim prvakinjam VC Bratislava.

ACH Volley Calcit Volley
Sportal V srednjeevropskem prvenstvu MEVZA letos štiri slovenske odbojkarske ekipe
Matej Mihajlović
Sportal V Pliberku v novi sezoni kar osem Slovencev: Matej Mihajlović že nasul 23 točk

Mariborčanke so prvi niz dobile na razliko, nato so gostje izenačile, Štajerke pa nato s 26:24 in 25:22 potrdile zmago. Najbolj razpoložena v domači vrsti je bila s 24 točkami Iza Mlakar.

Pri Kamničankah, ki so suvereno (25:16) dobile prvi niz, nato pa preostale prepustile gostjam, je največ točk, 24, vknjižila Olivera Kostić.

V srednjeevropskem prvenstvu igra sedem ekip: slovenska Calcit Volley in Nova KBM Branik, hrvaška Mladost Zagreb, madžarski Linamar Bekescsabai RSE, slovaška Slavia Bratislava in Strabag VC Bratislava ter češki VK UP Olomouc.

Boj za najvišja mesta bo v okviru tako imenovanega play-offa na sporedu med 25. januarjem in 3. februarjem, sklepni turnir bo 23. in 24. februarja.