1 DOL Calcit Volley Nova KBM Branik GEN-I Volley Formis

Sobota, 21. 12. 2019, 21.19

1. DOL, ženske, 11. krog

Kamničanke v Ankaranu ujele priključek z vodilnima

Calcit Volley | Kamničanke v zadnjem času niso blestele, so pa ostajale v pokalu challenge. | Foto Klemen Brumec

Kamničanke v zadnjem času niso blestele, so pa ostajale v pokalu challenge.

Odbojkarice v 1. DOL so danes odigrale zadnje tekme pred premorom. Zmage v 11. krogu so dosegle Luka Koper v Grosupljem, Sip Šempeter v gosteh pri Formisu in Calcit Volley v Ankaranu. Tekma med GEN-I Volleyjem in Novo KBM Branik pa bo 11. januarja.

V obračunu ekip spodnjega dela lestvice so v Grosupljem zmagale Koprčanke. Izid je bil 3:1, zanimivo pa je, da so se vsi nizi končali s 25:20. Domače so dobile drugega, preostale pa gostje in dosegle četrto zmago v sezoni.

Zadnjeuvrščeni Formis je gostil Sip Šempeter, gostje pa niso imele težav, da so prišle do nove zmage. Na koncu je bilo gladkih 3:0, prvi niz so gostje dobile s 25:15, drugega s 25:12, zadnjega pa s 25:18.

Tudi na tekmi med Ankaranom in Calcitom Volleyjem ni bilo presenečenja. Kamničanke, ki so med tednom tudi napredovale v evropskem pokalu challenge, so upravičile vlogo favoritinj. Zmaga sicer ni bila povsem gladka, saj so jim domače odščipnile niz, a nazadnje je bilo zanesljivih 3:1 (11, 23, -25, 19). Kamničanke so tako po točkah ujele GEN-I Volley in Novo KBM Branik, vse ekipe imajo po 21 točk, a z različnim številom odigranih tekem.