1 DOL Calcit Volley Nova KBM Branik SIP Šempeter

Sobota, 15. 12. 2018, 22.34

1. DOL, ženske, 10. krog

Calcitovke ujele Novogoričanke, prvakinje brez težav

Calcit Volley | Kamničanke so se na vrhu izenačile z Novogoričankami. | Foto Klemen Brumec

Kamničanke so se na vrhu izenačile z Novogoričankami.

Deseti krog 1. DOL za ženske ni postregel s presenečenji, zmagi so vpisale odbojkarice Nove KBM Branika in Calcita Volleyja, ki so s tem ohranile minimalen zaostanek za vodilnim GEN-I Volleyjem. Ta bo sicer tekmo 10. kroga igral 16. januarja.

Derbi tretjega Calcita Volleyja in četrtega SIP Šempetra se je na koncu vendarle pričakovano razpletel. Kamničanke so slavile s 3:1. V prvem nizu so imele Gorenjke pet zaključnih žog, na servis Nine Praunseis so Savinjčanke izničile štiri, šele v petem poskusu so calcitovke povedle z 1:0.

Drugi niz je bil povsem v ritmih Calcita, visoka zmaga v drugem nizu pa je domačinke v tretjem nizu uspavala. Šempetranke so zaigrale veliko bolje, zbrane so bile na sprejemu in v bloku, Kamničanke so tekmicam delo olajšale še z lastnimi napakami.

Četrti niz je bil podoben prvemu. Nobena ekipa si ni priigrala večje prednosti. Calcitovke so pred vstopom v končnico priigrale tri točke prednosti, Šempetranke so še izenačile na 23:23, zaporedni točki Kamničankam pa sta pomenili zmago za Calcit.

Nova KBM Branik državne prvakinje | Foto: Nova KBM Branik Foto: Nova KBM Branik ​​​​​​​

Nova KBM Branik je brez težav ugnala drugo ekipo Calcita, ki zaseda mesto v spodnji polovici lestvice. Kamničanke so se v lepi luči pokazale v prvem nizu. Po 4:4 je na sceno stopila Iza Mlakar in Mariborčanke so z delnim izidom 7:0 pobegnile. Mlade gostje se niso dale in se približale na 9:11. Pred končnico so si domače priigrale pet točk prednosti, ki jih niso več izpustile iz rok. V drugem in tretjem nizu so bile Štajerke veliko boljše tekmice.

V petek sta bili na sporedu prvi tekmi 10. kroga. Primorski derbi je pripadel Koprčankam, ki so s 3:0 ugnale Ankaran-Hrvatine. Obračun predzadnje in zadnje ekipe na lestvici med Roto-Kema Puconci in Ljutomerom je pripadel Pucončankam, ki so po zmagi s 3:0 Ljutomerčankam pobegnile na štiri točke prednosti.

Peta tekma 10. kroga med GEN-I Volleyjem in Formulo Formis bo v sredo, 16. januarja.