1. DOL za ženske, 1/8 finala, drugi tekmi

Formis in Krim v četrtfinale

1

Odbojka žoga | Foto Vid Ponikvar

Odbojkarice Formisa in Krima so si z zmago na drugih tekmah osmine finala državnega prvenstva že zagotovile četrtfinale. Ta se bo začel 23. marca.

V četrtfinalu so se tako pridružile šestim najboljšim ekipam rednega dela, Calcitu Volleyju, Novi KBM Braniku, SIP Šempetru, Ankaranu, GEN-I Volleyju in ATK Grosuplju.

Dvoboj v Kopru so igralke iz Rogoze sicer dobile s 3:0, a rezultat ne odraža realnega stanja na igrišču. Prav vsi nizi so bili izenačeni in odločeni šele v končnici. V prvem so domače zapravile dve zaključni žogi, izid 28:30 pa je z asom, enega svojih štirih na tekmi, postavila Tinkara Šteharnik.

V drugem, ki so ga gostje začele z vodstvom 5:0, takrat je Šteharnikova poskrbela za svoje preostale tri ase, so domače že vodile 15:12 in 16:13, toda prednost zapravile, v tretjem pa so bile v zaostanku ves čas, na 23. točki pa so tekmice ujele, a vseeno niz izgubile.

Krim takih težav ni imel, čeprav so tudi Ljubljančanke drugi niz dobile le s 25:23. Toda na obeh dvobojih so pokazale več, boljše so bile v vseh elementih.