1. DOL za ženske, 2. krog

Branilke naslova zanesljivo do nove zmage, Mariborčanke oddale niz

Calcit Volley | Kamničanke so slavile pri Ankarančankah. | Foto Calcit Volley

Kamničanke so slavile pri Ankarančankah.

Odbojkarice Calcit Volleyja so v Ankaranu že v petek uspešno odprle drugi krog Sportklub 1. DOL za ženske, v soboto pa so do drugih zmag v sezoni prišli še ekipe GEN-I Volleyja, Nove KBM Branika in Formisa.

Calcit Volley Nova KBM Branik
Sportal Izenačena je bila le tekma v Kopru

Vse brez večjih težav, čeprav so Mariborčanke proti Sip Šempetru izgubile svoj prvi niz v sezoni, bolj prepričljive so bile Novogoričanke v Grosupljem in Rogožanke na domači tekmi proti Krimu.

Mariborčanke so proti šempetrski ekipi gladko dobile prvi niz, tekmicam so dovolile le 15 točk. Tudi drugega so dobro začele, tako da ni kazalo, da bi lahko prišlo do izenačenja. Vodile so celo s 24:19, toda novinka v gostujoči vrsti Nika Bavdaž jim je nato povzročila težave s servisi in poskrbela za preobrat, po napaki Ane Mojce Krajnc je zagotovila zmago v nizu Šempetrankam. A v nadaljevanju Mariborčanke niso več dovolile presenečenj, predvsem po zaslugi razpoloženih Lorene Lorber Fijok, dosegla je 26 točk, in Ise Ramić, prispevala je 17 točk, so zanesljivo zmagale.

Bankirke so s 3:1 premagale Sip Šempeter. | Foto: Matic Klanšek Velej/Sportida Bankirke so s 3:1 premagale Sip Šempeter. Foto: Matic Klanšek Velej/Sportida

Z novima zmagama sta boj za vrh lestvice napovedali ekipi GEN-I Volleyja in Formisa. Za odtenek težje delo so imele Novogoričanke, njihova zmaga je bila nekoliko ogrožena v tretjem nizu, ko so domače po servisih Klavdije Čož zaostanek 10:18 spremenile v vodstvo 19:18. A Lara Rituper je na servisni črti znala odgovoriti, vrnila svojo ekipo v vodstvo, ki ga ni več izpustila iz rok.

Kamničanke so v generalki za torkovo prvo tekmo v srednjeevropski ligi, ko bodo gostile Kaštelo, na Obali osvojile vse tri točke. Pri zmagovalkah je bila najbolj učinkovita Andjelka Radišković s 16, pri poraženkah pa Katja Mihalinec z desetimi točkami.